S, 28.01.2023.

"Olainfarm" akciju darījums: "Black Duck Invest" vēršas tiesā Čehijā

TVNET/LETA
"Olainfarm" akciju darījums: "Black Duck Invest" vēršas tiesā Čehijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".
Farmācijas kompānija AS "Olainfarm". Foto: Olainfarm

Čehijas uzņēmums "Black Duck Invest", kas apgalvo, ka 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS "Olainfarm" akciju pirkuma darījumu ar SIA "Olmafarm", ir vērsies tiesā Prāgā, Čehijā, ar civilprasību par darījuma īstenošanu, jo pārdevējs līdz šai dienai nav pabeidzis akciju pārveduma darījumu, pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Līdztekus "Black Duck Invest" pirmdien plānoja vērsties arī pie virknes Latvijas komercbanku, tostarp "SEB bankas" un "BlueOrange Bank", aicinot bankas uzmanīgi izvērtēt jebkuru mēģinājumu pārvest konkrētās "Olainfarm" akcijas, kas atrodas "Olmafarm" vērtspapīru kontā.

"Black Duck Invest norāda, ka šīs akcijas jau ir pārdotas un ir aktīvas tiesvedības objekts.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pilnībā noraidījusi Čehijas kompānijas "Black Duck Invest" pieteikumu pret zāļu ražotāja "Olainfarm" lielāko akcionāru "Olmafarm" par prasības nodrošināšanu pirms prasības celšanas, liecina tiesas lēmums. Čehijas kompānija bija lūgusi tiesu apķīlāt "Olmafarm" piederošās 42,5% "Olainfarm" akcijas, kā arī aizliegt "Olmafarm" izmantot uzņēmumam piederošo "Olainfarm" akciju balsstiesības.

Jau trīs gadus notiek cīņa par kontroli "Olainfarm", tostarp Čehijas uzņēmums "Black Duck Invest" apgalvo, ka kļuvis par lielāko kompānijas akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas. "Nekā personīga" rīcībā esoši dokumenti liecinot, ka kopā ar šo čehu firmu pie akcijām plānojuši tikt arī "Olainfarm" padomes locekļi Velmers un Krastiņš.

Tāpat ziņots, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu