Kā efektīvi un galvenais - lēti - nomazgāt auto pašapkalpošanās stacijā

Automašīna automazgātavā FOTO: Unsplash/Clément M.

Gluži kā sēnes pēc lietus galvaspilsētā un citviet Latvijā ir savairojušās pašapkalpošanās automazgātavas. Tas ir ērts un lēts veids, kā ātri noskalot netīrumus, tomēr nereti rezultāts nav apmierinošs. Šā iemesla dēļ automazgātavu tīkls Wash&Drive sniedz noderīgus padomus, kā pašrocīgi  auto virsbūvei atgriezt spīdumu un nepārmaksāt.

Procentuāli ļoti liels skaits autovadītāju uzskata, ka labāk automašīnu ir mazgāt pašam nekā to uzticēt kādam citam. Lielu popularitāti autovadītāju vidu ir iemantojušas pašapkalpošanās automazgātavas, jo īpaši to autovadītāju vidū, kuriem nav sava pagalma, kur varētu nomazgāt automašīnu, un to autovadītāju vidū, kuri iepraktizējušies izmantot dažādās pašapkalpošanās automazgātavas programmas nevainojamam mazgāšanas rezultātam.

Tā kā pašapkalpošanās mazgātavās tiek maksāts par izmantošanas laiku,

reizēm mazgāšanas process pašam mazgātājam, īpaši iesācējam, var izvērsties diezgan sasteigts un haotisks.

7

Vēlamais rezultāts vienmēr ir viens - tīra automašīna, par kuras mazgāšanu iztērēts pēc iespējas mazāk -, tomēr to ne vienmēr izdodas sasniegt.

Mazgājot rūpīgāk, ne tik ļoti sasteigti un izmantojot visas programmu priekšrocības, ir iespējams sasniegt lielisku rezultātu automašīnas tīrības ziņā, turklāt par to nepārmaksājot. Lūk, daži vērtīgi ekspertu ieteikumi, lai pašapkalpošanās automazgātavas izmantošana būtu pēc iespējas efektīvāka.

Disku mazgāšana

Šajā programmā tiek lietots sārmains mazgāšanas līdzeklis, kurš tiek uzklāts ar pazeminātu spiedienu. Izmantojot šo programmu, diski netiek mazgāti ar spiedienu, bet gan pārklāti ar speciālu mazgāšanas līdzekli, kuram vēlams ļaut iedarboties apmēram 30 sekundes pirms noskalošanas. Šajās 30 sekundēs mazgāšanas līdzeklis atmiekšķē bituma, bremžu kluču un citus nosēdumus no automašīnas diskiem.

Augstspiediena mazgāšana

Šī programma ir ne vien populārākā, bet patiesībā arī viena no svarīgākajām, jo - augstspiediena mazgāšanai ir palielināts spiediens, lai nomazgātu visus netīrumus un smiltis. Šajā programmā tiek izmantots speciāls mazgāšanas līdzeklis, kurš palīdz atmiekšķēt ieēdušos netīrumus. Izmantojot šo programmu,

ieteicams bez steigas rūpīgi nomazgāt visu automašīnas virsbūvi, sākot no apakšas uz augšu, un, protams, nevar aizmirst par kārtīgu riteņu arku izmazgāšanu.

7

Izsmidzināmās aktīvās putas

Mazgāšanas programma, kurai spiediens nav noteicošais. Galvenais uzdevums - pilnībā noklāt visu automašīnas virsbūvi ar putām un ļaut iedarboties 30 sekundes, pirms izmantojat nākamo programmu. Šīs 30 sekundes ļaus mazgāšanas līdzeklim atmiekšķēt visus netīrumus, pat visdziļāk ieēdušos.

Padziļināta virsbūves mazgāšana jeb putu birstes programma

Šī ir "kontaktmazgāšanas" programma jeb mazgāšana, izmantojot mazgāšanas birsti ar mīkstiem sariem. Pirms šīs programmas izmantošanas automašīnas virsbūvei noteikti ir jābūt slapjai un ar jau nomazgātiem lielajiem netīrumiem. Izmantojot mīksto saru birsti, tiek veikta padziļināta virsbūves mazgāšana.

Ieteicams pirms birstes lietošanas to pārbaudīt - vai saros nav saķērušies pamanāmi svešķermeņi,

7

un nepieciešamības gadījumā birsti pirms lietošanas izskalot.

Skalošana

Ar tīru ūdeni vēlams kārtīgi noskalot visu virsbūvi, lai to sagatavotu nākamajam mazgāšanas posmam - vaska uzklāšanai.

Vasks

Šajā programmā tiek izmantots izsmidzināms vasks, kas ir ļoti būtiski tālākai tīras virsbūves uzturēšanai. Kā piemērotāko saviem klientiem piedāvājam vasku, kurš tiek vienmērīgi uzklāts ar pazeminātu spiedienu - tādā veidā vasks, kas nāk no mazgāšanas pistoles, neatsitas pret auto virsbūvi un neaiziet zudumā, bet gan vienmērīgā kārtā paliek uz automašīnas virsbūves. Šis mazgāšanas posms ir ļoti svarīgs un nepieciešams arī tādēļ, ka

vasks piešķir auto virsbūvei ne tikai spīdumu, bet arī papildu aizsardzību pret saules UV stariem, kas var kaitēt automašīnas krāsojumam un lakai.

7

Šo programmu nav nepieciešams izmantot ilgi, pietiek ar vasku tikai viegli pārklāt auto virsbūvi, jo automašīnas virsbūve "paņem" tik daudz vaska, cik nepieciešams.

Spodrināšana

Teicamam rezultātam noteikti iesakām mazgāšanu pabeigt ar šo programmu, jo skalošana notiek ar osmozētu jeb mīkstinātu ūdeni, kas nesatur dzelzi. Pēc šīs programmas izmantošanas uz automašīnas virsbūves nepaliek nevēlamie ūdens traipi.

Uz augšu
Back