Vēl soli tuvāk normālajai dzīvei: otrdien lems par ceļošanas nosacījumu atvieglošanu vakcinētiem cilvēkiem

FOTO: Shutterstock

Latvijas iedzīvotāji, kuri vakcinējušies pret Covid-19, varēs ceļot brīvāk - par to rīt, 15.jūnijā, plāno lemt valdība.

Kā šodien pēc Sadarbības sanāksmes sēdes teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), rīt stāsies spēkā dažādi atvieglojumi, īpaši vakcinētiem cilvēkiem, un valdība rīt plāno lemt par ceļošanas noteikumiem, kurus arī plāno izstrādāt labvēlīgākus tieši vakcinētiem cilvēkiem.

Premjers jau iepriekš ir paudis, ka ir gatavs atbalstīt pieeju, ka pret Covid-19 pilnībā vakcinēti un šo slimību pārslimojuši cilvēki Eiropā var ceļot brīvi - bez nepieciešamības pašizolēties vai veikt Covid-19 testus.

"Manuprāt, loģiski būtu - esi vakcinēts, tā ir zaļā pase, brauc brīvi! Neesi vakcinēts, tad sagaidi testu un droši vien arī ievēro pašizolāciju,

atkarībā, no kurienes tu dodies," vēlamo ceļošanas kārtību iepriekš ieskicējis Kariņš.

Tiesa, ir iespējams, arī pēc ceļošanas noteikumu atvieglošanas Covid-19 testu būtu nepieciešams veikt atsevišķos gadījumos, piemēram, ja cilvēks atgriezies no valsts, kurā izplatās kāds jauns Covid-19 paveids.

Arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pirmdien pauda viedokli, ka plānotie atvieglojumi vakcinētajiem cilvēkiem un vīrusu pārslimojušajiem cilvēkiem ir ļoti labs notikums, jo tā iespējams pietuvināties normālai dzīvei.

Jau ziņots, ka no otrdienas pret Covid-19 vakcinētie un pārslimojušie iedzīvotāji ar Covid-19 sertifikātu varēs pulcēties privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem bez mājsaimniecību skaita ierobežojuma, pirmdien preses konferencē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pret Covid-19 vakcinētie un pārslimojušie varēs pulcēties privātos pasākumos ārtelpās un iekštelpās, nepārsniedzot 20 cilvēku, taču mājsaimniecību skaits nav ierobežots. Pasākumos, kur pulcējas vakcinētie vai Covid-19 pārslimojošie, var neievērot drošības pasākumus, piemēram, var nelietot sejas aizsargmasku, neievērot divu metru distanci.

Pavļuts skaidroja, ka cilvēku skaits privātajos pasākumos atšķirībā no publiskajiem tiek ierobežots, jo publiskā pasākuma rīkotāji norīko atbildīgo, kas pārbauda Covid-19 sertifikātus pret Covid-19 vakcinētajiem, pārslimojošiem vai personām, kas veikušas Covid-19 testu.

Iedzīvotāji bez Covid-19 sertifikāta joprojām varēs pulcēties privātos pasākumos, līdz desmit cilvēkiem no divām mājsaimniecībām. Tāpat šīs personas var pulcēties privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem ārtelpās, neierobežojot ietverto mājsaimniecību skaitu.

Tāpat joprojām bēru un kristību ceremoniju norisē var piedalīties cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu - līdz desmit cilvēkiem iekštelpās un līdz 20 cilvēkiem brīvā dabā.

Lejupielādēt un pārbaudīt sava Covid-19 sertifikāta spēkā esamību var vietnē "covid19sertifikats.lv". Pārbaudīt dokumentu var, izmantojot piedāvāto opciju "Verificēt".

Tāpat no otrdienas būs pieejama mobilā lietotne Covid-19 sertifikātu verifikācijai "Covid19Verify".

Uz augšu
Back