Policija narkotiku "točkā" Bolderājā atsavina sintētisko heroīnu, nelegālās cigaretes un skaidru naudu

FOTO: Valsts policija

Valsts policija narkotiku "točkā" Bolderājā atsavinājusi sintētisko heroīnu, dažādas psihotropās tabletes, nelegālās cigaretes un alkoholu, vairākus mobilos tālruņus, skaidru naudu un trīs komplektus ar "Volvo" lukturiem, TVNET uzzināja policijā. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknī maija mēnesī tika saņemta operatīva informācija par narkotisko vielu nelikumīgu apriti Bolderājas mikrorajonā. Veicot informācijas pārbaudi, minētā informācija apstiprinājās.

Kratīšanas laikā vairākās vietās tika atrasti un izņemti aptuveni trīs grami sevišķi bīstama psihotropā viela, sintētiskais heroīns – izotonitazēns.

Valsts policija brīdina, ka šīs narkotiskās vielas iedarbība uz cilvēka organismu ir spēcīgāka nekā heroīnam, un tā lietošanas sekas ir būtiskākas, smagākas un rada ilgtermiņa kaitējumu veselībai.

1

Kratīšanas laikā izņemti arī elektroniskie svari, trīs komplekti ar lukturiem no “Volvo” markas automašīnām, skaidra nauda 2 725 eiro, vairāki mobilie tālruņi, dažādas psihotropās tabletes, 790 gabalu tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes markām un aptuveni 20 litru šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaržu. Iespējamām narkotiskajām vielām un alkoholam nozīmētas ekspertīzes, lai noskaidrotu to precīzo sastāvu.

FOTO: Valsts policija

Kriminālprocesa ietvaros veicot izmeklēšanas darbības, 2021. gada jūlija mēnesī tika aizturētas iespējamās vainīgās personas – 1987. gadā dzimis vīrietis un 1958. gadā dzimusi sieviete. Vīrietim, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu apriti, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Sievietei ir piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Šī gada 18. jūnijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253/1.panta pirmās daļas, proti, par narkotisko/psihotropo vielu nelikumīgu glabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju. Par šādu nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pēc kratīšanu veikšanas kriminālprocess tika papildus klasificēts pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas, proti, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

FOTO: Valsts policija

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām! Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē.

FOTO: Valsts policija
Uz augšu
Back