Jelgavas novadam piešķirts 1,5 milj. aizņēmums četriem izglītības investīciju projektiem

Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu 1 503 573 eiro lielu aizņēmumam no valsts budžeta līdzekļiem četru izglītības investīciju projektu realizēšanai, informē pašvaldība. 

Visu četru projektu kopējās izmaksas ir 1 670 636 eiro, kas ietver būvniecību, autoruzraudzību un arī būvuzraudzību. Kopējais aizņēmuma apjoms Valsts kasē ir 1 503 573 eiro, savukārt līdzfinansējums no pašvaldības budžeta līdzekļiem plānots 167 063 eiro apmērā.

Projekts "Elejas vidusskolas (sākumskola) teritorijas labiekārtošana" paredz Elejas vidusskolas sākumskolai, kas atrodas atsevišķi no vidusskolas, Lietuvas ielā 34, veikt ārtelpas infrastruktūras atjaunošanas un paplašināšanas darbus. Viens no būtiskākajiem projekta būvdarbiem ir izglītības iestādes teritorijas norobežošana, uzstādot ap teritoriju žogu un vārtus, tādējādi nodrošinot skolēniem drošu vidi. Tāpat nepieciešams pie sākumskolas ēkas paplašināt iebraucamo ceļu, lai bērnu autobuss varētu iebraukt teritorijā un bērni droši nokļūtu uz izglītības iestādi.

Projektā "Staļģenes vidusskolas teritorijas labiekārtošana" plānots Staļģenes vidusskolai labiekārtot pirmsskolas grupu un jaunāko klašu aktivitāšu laukumu, izveidojot piecas aktivitāšu zonas - pulcēšanās, aktīvo, izziņas, dabas un kluso zonu. Katrā zonā atbilstoši tajā paredzētai funkcijai un mērķim plānotas rotaļu, izziņas un fiziskās attīstības veicinošas iekārtas. Katrai zonai plānots arī atšķirīgs - no dabiskiem materiāliem veidots segums.

Arī projektu "Sporta laukuma labiekārtošana Staļģenes ciemā pie Staļģenes vidusskolas" iecerēts īstenot pie Staļģenes vidusskolas, paredzot sporta laukumu rekonstruēt un labiekārtot zemes gabalā iepretim skolas ēkai vecā sporta laukuma vietā. Sporta laukums sastāvēs no vairākiem sektoriem - futbola laukuma, tāllēkšanas piezemēšanās zonas, gumijota vieglatlētikas skrejceļa, daudzfunkcionālas arēnas, vingrošanas sektora, nojumes, pludmales volejbola laukuma un lodes grūšanas sektora. Pašvaldība iecerējusi, ka laukuma izveide nodrošinās kvalitatīvu sporta dzīvi ne vien Staļģenes vidusskolas skolēniem, bet arī palielinās novada Sporta centram iespēju organizēt starpnovadu turnīrus un sacensības vieglatlētikā, hokejā, volejbolā un rīkojot ikgadējās sporta spēles visa novada iedzīvotājiem.

Savukārt, īstenojot Ozolnieku pagastā projektu "Ozolnieku sporta skolas jumta seguma atjaunošana", sporta skolas ēkai tiks veikta mansarda un bēniņu siltināšana, zibensaizsardzības uzstādīšana, jumta notekreņu un lietus ūdens notekcauruļu uzstādīšana un skārda jumta seguma ieklāšana.

Projektā "Staļģenes vidusskolas teritorijas labiekārtošana" būvdarbus veiks SIA "Warss" par līgumsummu 254 030 eiro. Līgums par sporta laukuma labiekārtošanu pie Staļģenes vidusskolas noslēgts ar SIA "Buildimpeks" par 738 244 eiro, savukārt projektā "Elejas vidusskolas (sākumskolas) teritorijas labiekārtošana" būvdarbus nodrošinās SIA "Kulk" par 433 636 eiro.

Projektam "Ozolnieku sporta skolas jumta seguma atjaunošana" iepirkumu plānots izsludināt tuvākajā laikā.

Uz augšu
Back