Video ⟩ Kariņš: Šī nav vēršanās pret kādu [cilvēku], bet gan pret vīrusu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pieņemot jauno Covid-19 pārvaldības regulējumu, kas atsevišķās profesijās paredz vakcinācijas pienākumu un pakalpojumu iekštelpās sniegšanu personām ar drošības sertifikātiem, valdības vēstījums sabiedrībai bija - ir laiks iet un vakcinēties, šorīt intervijā TV3 sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV). Viņš arī solīja, ka valdība domās, kā mazāk turīgajai sabiedrības daļai kompensēt energoresursu cenu straujo kāpumu.

Kariņš atgādināja, ka atbilstoši jaunajam regulējumam no oktobra vidus faktiski jebkur iekštelpās vajadzēs Covid-19 drošības sertifikātu un vairākās profesijās ir paredzēts vakcinācijas pienākums. Savukārt darba devējam būs iespēja noteikt, kuriem amatiem nepieciešama vakcinācija pret Covid-19.

Lūgts komentēt, vai, piemēram, pēc vakcinēšanās pienākuma ieviešanas daļa skolotāju neaizies no darba, Kariņš pauda viedokli, ka "vairums cilvēku sapratīs, ka viņiem ir izdevīgāk un labāk potēties".

Politiķa skatījumā, Saeima vajadzēja likumu ar attiecīgo regulējumu pieņemt ātri jau vasarā, taču tas nenotika, tāpēc tagad rīkojas valdība. Kā skaidroja Kariņš, konkrētā rīcība ir nepieciešama, jo vairākās Rietumvalstīs redzams, ka ir iespējams atcelt visus ierobežojumus, ja ir sasniegta augsta vakcinācijas aptvere.

Kā uzskata premjers, rīcība no valdības puses ir nepieciešama, jo šobrīd slimnīcās joprojām nonāk cilvēki ar Covid-19 un daudzi arī mirst no šīs slimības. Viņaprāt, vakcinēšanās ir sociāli atbildīga rīcība, kas palīdz neslēgt ekonomiku, neslēgt skolas, palīdz citiem turpināt savu darbu.

"Šī nav vēršanās pret kādu [cilvēku], bet gan pret vīrusu," izteicās politiķis, "nav - mēs pret viņiem, bet gan - mēs pret vīrusu."

103

Taujāts par kontroles mehānismiem ierobežojumu ievērošanas nodrošināšanai, Kariņš atzina, ka kontrole kļūst arvien svarīgāka. Nākamnedēļ par šo jautājumu valdībā vēl ziņošot Iekšlietu un Veselības ministrijas, lai lemtu, kas būtu maināms vai uzlabojams. Nevar nolikt pie katra veikala policistu, bet pārbaudes var veikt izlases kārtībā, piebilda Ministru prezidents.

Savukārt vaicāts, vai, turpinoties Covid-19 izplatībai sabiedrībā, var nonākt līdz ierobežojumiem arī vakcinētajiem iedzīvotājiem, Kariņš atkārtoti paziņoja, ka vakcinētos ierobežot nav domāts, tomēr varētu nākt aicinājums arī vakcinētos lietot sejas maskas, savstarpēji tuvu satiekoties. Tāpat viņš mudināja visus, kas var strādāt attālināti, tomēr pagaidām izmantot šo iespēju.

Video: Kariņš "900 sekundēs" mudina cilvēkus vakcinēties

Jāsagatavo piedāvājums mazāk turīgo aizsardzībai pret energoresursu cenu kāpumu

Komentējot energoresursu cenu straujo kāpumu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka valdībai jāsagatavo piedāvājums mazāk turīgo aizsardzībai.

Premjers atgādināja, ka valdība vakar uzklausīja Ekonomikas ministrijas ziņojumu par elektrības un gāzes cenu kāpumu. Ziņojumā secināts, ka nav pazīmju, ka būtu energoresursu krīze, tomēr to cenas ceļas.

Kariņš atzīmēja, ka energoresursu cenas līdzīgi ceļas ražotājiem visās pasaulē, attiecīgi nav tā, ka uzņēmēji vienās valstīs nonāktu daudz labākā situācijā nekā uzņēmēji citās valstīs, taču cenu pieaugums ir izaicinājums mazāk turīgās mājsaimniecībās.

Šī iemelsa dēļ ministrijām ir uzdots divu mēnešu laikā sagatavot redzējumu, kā identificēt tos, kam nepieciešama palīdzība energoresursu cenu kāpuma dēļ, un kādu atbalstu viņiem sniegt, atzīmēja politiķis.

Kariņš pieļāva, ka šo jautājumu varētu risināt kopā ar nākamā gada budžetu, bet iespējams arī ātrāk, jau šogad paredzot atbalstam naudu no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Uz augšu
Back