"airBaltic" Covid-19 ceļošanas dokumentus pārbaudīs automātiski

FOTO: REUTERS/Janis Laizans

Lidsabiedrība "airBaltic" kopš septembra beigām ieviesusi jaunu automātisku Covid-19 ceļošanas dokumentu pārbaudi pasažieriem, kuri ceļo ar tiešajiem lidojumiem uz Rīgu, pavēstīja "airBaltic" pārstāvji.

Dokumentu pārbaude tiek veikta, pasažieriem reģistrējoties lidojumam internetā.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss skaidro, ka dažādu mainīgo Covid-19 ierobežojumu dēļ pasažieriem var nākties veltīt vairāk laika, lai reģistrētos reisam lidostā un iekāptu lidmašīnā. Automātisku ceļošanas dokumentu pārbaude būtiski samazināšot gaidīšanas laiku.

Līdz šim šo pakalpojumu izmēģinājuši jau vairāki tūkstoši pasažieru, uzrādot savus Covid-19 ceļošanas dokumentus, kas nepieciešami ieceļošanai Latvijā. Ja pasažieris nevarēs vai negribēs pārbaudīt savus dokumentus internetā, to joprojām būs iespējams izdarīt, reģistrējoties lidostā vai pie iekāpšanas vārtiem.

Tuvākajā nākotnē lidsabiedrība plāno šo pakalpojumu ieviest arī tiem pasažieriem, kuri ceļo uz un no citām valstīm.

LETA jau ziņoja, ka "airBaltic" koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 49,963 miljoni eiro, kas ir par 41,6% mazāk nekā pērn šajā periodā, savukārt koncerna zaudējumi samazinājušies trīs reizes - līdz 61,515 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

"airBaltic" grupā ietilpst mātessabiedrība "Air Baltic Corporation" un meitasuzņēmumi SIA "Baltijas kravu centrs", AS "Aviation Crew Resources", SIA "Air Baltic Training" un SIA "Loyalty Services".

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.

Uz augšu
Back