Jūrmalā piedeguša ēdiena izraisītā ugunsgrēkā viens cietušais

FOTO: Shutterstock

Vakar kādā dzīvoklī Jūrmalā notikušā ugunsgrēkā, ko izraisīja aizdedzies ēdiens, cietusi viena persona, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vakar plkst.16.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur divstāvu ēkas augšējā stāva dzīvokļa virtuvē bija deguši sadzīves priekšmeti trīs kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības bijis atstāts sildīties ēdiens, kas bija aizdedzies, un uguns pārmetusies uz blakus esošajiem priekšmetiem.

No piedūmotā dzīvokļa tika evakuēti divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Liesmas bija apdzēstas pirms VUGD ierašanās. Plkst.16.46 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors dzīvoklī nebija uzstādīts.

Šonakt plkst.2.36 tika saņemts izsaukums Siguldā, kur trīsstāvu ēkas otrā stāva dzīvokļa vannas istabā dega sadzīves mantas sešu kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Plkst.4.36 ugunsgrēks tika likvidēts. Ne dzīvoklī, kur izcēlās ugunsnelaime, ne blakus dzīvokļos dūmu detektori nebija uzstādīti.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos - gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega kūpinātava, četros gadījumos - atkritumi, sausā zāle, koka nojume un siena rullis, meža zemsedze.

Plkst.19.52 VUGD saņēma izsaukumu Jēkabpilī, kur Daugavā uz akmens, 15 metrus no krasta, atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēku krastā un nodeva NMPD mediķiem. Plkst.20.19 VUGD darbi notikuma vietā pabeidza.

Vakar Jūrmalā no Lielupes tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 37 izsaukumus - 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 18 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Uz augšu
Back