S, 24.09.2022.

Policija aptur iereibušu autovadītāju; mašīnā atrod narkotikas

TVNET
Policija aptur iereibušu autovadītāju; mašīnā atrod narkotikas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Valsts policija. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Valsts policija

Šīs nedēļas sākumā Valsts policijas (VP) Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki Rīgā, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, saņēma informāciju par kādu, iespējams, iereibušu autovadītāju. Likumsargiem izdevās pamanīt un apturēt aizdomīgo braucēju. Pārbaudes laikā ar dienesta suni tika pārmeklēta automašīna, kurā tika atrastas dažādas tabletes un polietilēna maisiņš ar nezināmas izcelsmes vielu, ziņo VP.

Pirmdienas, 11. oktobra, vakarā VP Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, patrulējot Rīgas ielās, pulksten plkst. 21.30 saņēma informāciju, ka pa Raiņa bulvāri pārvietojas transportlīdzeklis “Mercedes Benz”, kura vadītājs, iespējams, ir reibumā. Jau pēc pāris minūtēm likumsargi pamanīja minēto transportlīdzekli 13. janvāra ielā. Policisti spēkratu apturēja, nogriežoties uz 11. novembra krastmalu.

Sarunas laikā ar policistiem automašīnas vadītāja runas veids un kustības liecināja par to, ka viņš, iespējams, ir reibumā. Tādēļ autovadītājam, 1997. gadā dzimušam vīrietim, tika veikta alkohola pārbaude izelpojamajā gaisā, taču alkohola reibums netika konstatēts.

Tāpat transportlīdzeklī atradās pasažieris, kura uzvedība bija līdzīga šofera uzvedībai, tādēļ tika pieņemts lēmums piesaistīt kolēģus no Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa, lai abus vīriešus nogādātu ekspertīzes veikšanai.

Tāpat uz notikuma vietu tika izsaukti VP kinologi ar dienesta suni, lai rūpīgi pārmeklētu “Mercedes Benz” transportlīdzekli. Pārbaudes laikā dienesta suns Narko norādīja uz melnu rokassomu, kura atradās uz transportlīdzekļa aizmugurējā sēdekļa. Apskates laikā tika konstatēts, ka somā atrodas dažādas tabletes un caurspīdīgs plastmasas iepakojums, kurā bija nezināmas izcelsmes viela.

Gan automašīnas vadītāju, gan pasažieri nogādāja VP Rīgas Centra iecirknī tālāko procesuālo darbību veikšanai. Par notikušo sākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi – par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu, par iespējamu transportlīdzekļa vadīšanu, esot reibumā, un par narkotisko vielu lietošanu.

Šobrīd tiek veiktas ekspertīzes, lai noskaidrotu precīzu tablešu un nezināmās vielas izcelsmi, un daudzumu, kā arī to, vai abi vīrieši ir bijuši narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu