Jēkabpilī ceļu satiksmes negadījumā dzīvību zaudējis gājējs

Barona iela Rīgā FOTO: Zane Bitere / LETA

Aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumā Zemgalē dzīvību zaudējis gājējs, informē Valsts policija.

Traģiskais negadījums noticis Jēkabpilī, Varoņu ielā, ap plkst.19, kad līdz šim nenoskaidrots automašīnas vadītājs uzbrauca 1960.gadā dzimušai sievietei, kura negadījuma vietā gāja bojā, un atstāja notikuma vietu, par notikušo neziņojot likumā noteiktā kārtībā. Negadījuma vietā tika konstatēts, ka gājēja bija tērpusies tumšas krāsas apģērbā un viņai nebija atstarotāju.

Likumsargi atkārtoti uzsver, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējs, kuram nav gaismu atstarojošas vestes vai apģērbā iestrādāts labi saskatāms gaismu atstarojošs elements, nav redzams. Lai izvairītos no nedrošām situācijām, policija aicina cilvēkus nepakļaut sevi riskam, rūpēties par savu drošību un valkāt atstarojošu vesti vai apģērbu ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem un lietot atstarotājus. Turklāt atstarotājs jālieto pareizi, tas jāpiestiprina labi redzamā vietā tā, lai to var labi redzēt gan no priekšpuses, gan no mugurpuses.

Svētdien valstī kopumā reģistrēti 43 ceļu satiksmes negadījumi, četros no kuriem bijuši arī cietušie. Trīs šādas avārijas notikušas Zemgalē, bet vēl viena - Kurzemē.

Zemgalē ceļu satiksmes negadījumos kopumā cietušas piecas personas, trīs no kurām bijuši gājēji. Arī Kurzemē notikušajā avārijā cietis gājējs.

Tomēr vēl kādā negadījumā Zemgalē miris viens gājējs.

Kopumā aizvadītajā diennaktī Latvijā noformēti 400 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem apmēram trešdaļa reģistrēta Rīgā.

Septiņi autovadītāji pieķerti, pie stūres sēžoties alkohola reibumā, bet vēl divi - narkotisko vielu iespaidā.

Divi autovadītāji sodīti par agresīvu braukšanu, bet vēl 173 - par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Uz augšu
Back