P, 25.09.2023.

Saeima sanāk uz svinīgo sēdi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Foto: Ekrānšāviņš

Kad apkārtējā pasaule kļūst arvien neparedzamāka un nedrošāka, spēks ir jāmeklē pašiem sevī, turklāt, atgriežoties pie savām saknēm un spēka avotiem, mēs neļausim mūsu identitāti noteikt ārējiem apstākļiem, šodien Latvijas Republikas proklamēšanas 103.gadadienai veltītajā Saeimas svinīgajā sēdē sacīja Saeimas priekšsēdētaja Ināra Mūrniece (NA).

Viņa akcentēja, ka saskaņā ar vēstures liecībām uzticība Latvijas valstij un savai tautai, kad atbalstām cits citu liela mērķa vārdā, vienmēr ir ļāvusi mums pārvarēt vissmagākos laikus. Politiķe uzsvēra, ka šī pārliecība un ticība nekad mūs nav pievīlusi un ir devusi mums viedumu, tālredzību un degsmi, kas izšķirošos brīžos vienmēr likta lietā.

"Kad apkārtējā pasaule kļūst arvien neparedzamāka un nedrošāka, spēks ir jāmeklē pašiem sevī. Atgriežoties pie savām saknēm un spēka avotiem, mēs neļausim mūsu identitāti noteikt ārējiem apstākļiem," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Atgādinot, ka nākamgad apritēs 100 gadi kopš pirmā Saeimas sasaukuma darba uzsākšanas, Mūrniece sacīja, ka Latvijas demokrātijas vēsture ir bijusi salīdzinoši īsa, tomēr demokrātijas principi un parlamentārisma gars ir ielikti valsts pamatos. Tāpēc ir jāstiprina tie ar cieņpilnu attieksmi citam pret citu un sabiedrību.

Runājot par Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, Mūrniece uzsvēra, ka cilvēciski šī pandēmija ir nepieredzēts pārbaudījums mums pašiem, mūsu bērniem, mūsu vecākiem un vecvecākiem. Tā pārbauda sabiedrības spēju sadarboties, paļauties citam uz citu, kā arī veselo saprātu, spēju kritiski domāt un sabiedrības briedumu.

"Pandēmija agri vai vēlu beigsies - bet Latvija paliks. Svarīgi, lai karš pret pandēmiju neatgriezeniski nepārvērstos cīņā starp mums pašiem, sašķeltībā un neiecietībā. Jā, ir lietas, kuras mēs nevaram paredzēt un kontrolēt. Taču tikai mūsu ziņā ir tas, ar kādu attieksmi mēs šajā laikā turpinām dzīvot un sadzīvot ar apkārtējiem. Ieklausīšanos un cieņu ir pelnījis ikviens," atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece izteica visdziļāko cieņu un pateicību mediķiem, kuri strādā pandēmijas frontes pirmajās līnijās, dienu un nakti cīnoties par cilvēku dzīvību. Saeimas priekšsēdētāja aicināja vakcinēties tos, kuri vēl nav paguvuši to izdarīt, uzverot, ka tā var glābt dzīvību.

Tāpat īpaša pateicība pienākas robežsargiem, zemessargiem, karavīriem, kuri sargā mūsu valsti un - pašlaik jo sevišķi - Eiropas Savienības un NATO austrumu robežu. Pašlaik norisinās vēl nepieredzētas hibrīdoperācijas pie ārējās robežas Polijā, ko apzināti veic Baltkrievijas režīms, cenšoties iepludināt Eiropas Savienībā tūkstošiem migrantu. Provokācijas vērstas arī pret Latviju un Lietuvu, sacīja Mūrniece.

"Mūsu pienākums ir sargāt mūsu zemi, un mēs zinām - katra valsts sākas ar robežu. Sargāt savu robežu ir augstākā prioritāte! Šobrīd mūsu atbildība ir vēl lielāka, jo mēs sargājam ne tikai savas valsts, bet arī Eiropas Savienības un NATO ārējo robežu", uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Atzinīgi novērtēts arī sabiedroto ieguldījums NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kā arī Baltijas gaisa telpas patrulēšanā. "Mums ir jādara viss, lai turpinātu sekmēt spēcīgu NATO kolektīvās aizsardzības klātbūtni reģionā un atturēšanas politiku, tā stiprinot mūsu reģiona drošību," sacīja Mūrniece.

"Ja šķiet, ka sabiedrībā irst kādas saites, kuras parasti bijušas stipras un kuras tik skaisti sajutām vēl pavisam nesen - mūsu valsts simtgadē -, tad mums ir jādomā, kā šīs saites atjaunot un stiprināt. Būsim gudri - stiprināsim, nevis vājināsim cits citu!" aicināja Saeimas priekšsēdētāja.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais