Rinkēvičs: Internetam ir jābūt drošai un ikvienam pieejamai platformai

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs FOTO: Evija Trifanova/LETA

Internetam ir jābūt drošai un ikvienam pieejamai platformai, turklāt tiešsaistes brīvība ir ne tikai cilvēktiesību jautājums, bet arī sabiedrības drošības priekšnoteikums, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), piektdien Rinkēvičs piedalījās Interneta brīvības veicināšanas koalīcijas ministru sanāksmē, kas veltīta Koalīcijas darbības desmitgadei.

Viņš atzīmēja, ka koalīcijai būtu jāstrādā pie tā, lai panāktu lielāku atbildību un caurskatāmību gan no tiešsaistes platformām, gan valdībām.

Ministrs savā uzrunā uzsvēra Latvijas ieguldījumu koalīcijas darbā dezinformācijas apkarošanas, medijpratības un neatkarīgo mediju stiprināšanas jomās, aktīvi sniedzot pienesumu arī starptautiskajās organizācijās, kā ANO Zinātnes un tehnoloģiju attīstības komisijā un ANO Tehnoloģiju veicināšanas mehānismā.

Interneta brīvības veicināšanas koalīcija izveidota 2011. gadā, un Latvija tai pievienojās 2012. gadā. 2021. gadā Interneta brīvības veicināšanas koalīcijas darbu vada Somija.

Uz augšu
Back