VID sāk piešķirt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumus līdz 2023. gada vasaras vidum

TVNET/LETA
Foto: Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis piešķirt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumus līdz 2023.gada 30.jūnijam, informē VID pārstāvji.

Saņemot Eiropas Komisijas saskaņojumu, VID turpina pieņemt pieteikumus un pēc to izskatīšanas arī sāk pieņemt gala lēmumus par samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanu. Savus nodokļu maksājumus sadalīt termiņos vai atlikt to samaksu uz laiku līdz 2023.gada 30.jūnijam var tie nodokļu maksātāji, kuri kopš 11.oktobra nevar veikt savu saimniecisko darbību.

Šī iespēja attiecas tikai uz tiem nodokļu maksātājiem, kuriem atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam par ārkārtējās situācijas izsludināšanu no 11.oktobra aizliegts veikt saimnieciskās darbības pamatdarbību valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā noteikto aizliegumu dēļ, piemēram, pakalpojumi, kas ir saistīti ar izklaidi un atrakcijām iekštelpās.

Visi šie nodokļu maksātāji var lūgt VID sadalīt vai atlikt uz laiku līdz 2023.gada 30.jūnijam tos nodokļu maksājumus, kuru samaksas termiņš ir iestājies valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā - no 11.oktobra līdz 11.janvārim - vai 2022.gada janvārī un februārī, kā arī piešķirt termiņa pagarinājumu tiem nokavētajiem nodokļu maksājumiem, kuru samaksas termiņš jau ir pagarināts saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām".

Nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam var pieteikties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā,

aizpildot īpaši tam paredzētu veidlapu, ne vēlāk kā 15 dienu laikā no nodokļu samaksas termiņa iestāšanās vai 30 dienu laikā no grozījumu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā spēkā stāšanās dienas, proti, 2.decembra.

VID atgādina, ka šim pašam iesniegumam jābūt pievienotam arī naudas plūsmas pārskatam. Tas nepieciešams, lai VID varētu izvērtēt nodokļu maksātāja spēju izpildīt nodokļu samaksas termiņa pagarinājuma nosacījumus.

Lēmums par nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu tiks atcelts, ja nodokļu maksātājs neievēros noteiktos samaksas termiņus, neveiks kārtējos vai pagarinātos maksājumus. Lēmumu atceļot, nesamaksātajai nodokļu pamatparāda daļai tiks aprēķināta nokavējuma nauda.

Nokavētajam nodokļu maksājumam, kura samaksai ir piešķirts termiņa pagarinājums, netiks aprēķināta nokavējuma nauda un informācija par nokavētajiem nodokļu maksājumiem netiek publicēta VID parādnieku datubāzē. Vienlaikus VID savā tīmekļvietnē publicēs nodokļu maksātāju sarakstu, kuriem piešķirts nodokļu samaksas termiņa pagarinājums.

Nodokļa samaksas pagarinājums neattiecas uz kredītiestādēm un finanšu iestādēm.

Tāpat to nevar izmantot nodokļu maksātāji, kuru finansiālais stāvoklis neliecina par pagarinājuma nepieciešamību vai neļauj izpildīt nodokļu samaksas termiņa pagarinājuma nosacījumus.

Tāpat pagarinājums neattiecas uz tiem, kuri neievēro kārtējo nodokļu maksājumu samaksas termiņus VID agrāk pieņemtajos lēmumos, vai kas nav sadarbojušies ar VID.

Plašāka informācija par atbalsta pasākumiem nodokļu jomā pieejama VID tīmekļvietnē "www.vid.gov.lv" sadaļā "Covid-19".

Savukārt tie nodokļu maksātāji, kuru saimniecisko darbību neskar Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, var izmantot jau līdz šim normatīvajos aktos noteiktās iespējas nodokļu samaksas termiņa atlikšanai un pagarināšanai līdz vienam gadam.

Svarīgākais
Uz augšu