"Getliņi Eko" dārzeņu audzēšanu siltumnīcās energoresursu cenu krīze neietekmē

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ieva Čīka/LETA

SIA "Getliņi Eko" dārzeņu audzēšanu siltumnīcās energoresursu krīze būtiski neietekmē, pauda uzņēmuma Ārējās komunikācijas vadītājs Ričards Aksels Ozoliņš.

Viņš skaidroja, ka teju visu nepieciešamo elektroenerģiju "Getliņi Eko" saražo paši, iepērkot tikai pavisam niecīgu apjomu. Kā norādīja Ozoliņš, uzņēmums ik gadu saražo aptuveni 35 gigavatstundas elektroenerģijas, un lielāko daļu šo iegūto resursu pārdod SIA "Enerģijas publiskais tirgotājs".

Elektroenerģijas patēriņš "Getliņi Eko" siltumnīcās, kurās tiek audzēti tomāti un gurķi, ir vidēji no 5500 līdz 6000 megavatstundā gadā, savukārt siltumenerģijas patēriņš - no 7000 līdz 8000 megavatstundām gadā.

Skaidrojot enerģijas ieguves veidu, Ozoliņš pauda, ka atkritumu noglabāšanas procesā rodas gāze un uzņēmums to sadedzina koģenerācijas ciklā, tādējādi iegūstot elektroenerģiju un siltumu. Saražotā elektroenerģija tiek izmantota uzņēmuma darbības nodrošināšanai, savukārt siltums - poligona teritorijā esošo ēku apsildei un siltumnīcām.

"Tieši pašlaik varam novērtēt, ka

investīcijas ilgtspējīgā atkritumu apsaimniekošanā un elektroenerģijas ražošanā ir apliecinājušas savu efektivitāti

un arī labvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi," atzīmēja uzņēmuma pārstāvis.

Vaicāts par cenu izmaiņām "Getliņi Eko" produkcijai, Ozoliņš komentēja, ka šajā sezonā uzņēmuma izaudzēto tomātu un gurķu cenas nav mainījušās.

"Pirms katras sezonas norit tomātu un gurķu izsole, kurā komersanti piedalās atklātā konkursā. Komersanti pēc tam nodrošina dārzeņu izplatīšanu lielākajās pārtikas tirdzniecības vietās Latvijā," piebilda komunikācijas vadītājs.

Kā ziņots, šoziem Latvijā vērojama strauja energoresursu cenu palielināšanās, tāpēc valdība meklē iespējas, kā to kompensēt gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem. Otrdien valdība atbalstīja vairākus energoresursu cenu kāpumu kompensējošus pasākumus kopumā par aptuveni 450 miljoniem eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Getliņi eko" reģistrēts 1997.gada novembrī, un tā pamatkapitāls ir 6,009 miljoni eiro. Kontrolpakete jeb 97,7% uzņēmuma kapitāla pieder Rīgas domei, bet 2,3% - Ropažu novada domei. 2020.gadā kopumā "Getliņi eko" strādāja ar 27,48 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 9,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 21,7% un bija 592 781 eiro.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu