Pk, 12.08.2022.

Depozīta punktos nodots miljons tukšo dzēriena iepakojumu; visbiežāk – PET pudeles

TVNET/LETA
Depozīta punktos nodots miljons tukšo dzēriena iepakojumu; visbiežāk – PET pudeles
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā līdz šim depozīta punktos nodots miljons tukšo dzēriena iepakojumu, informēja uzņēmuma SIA "Depozīta iepakojuma operators" pārstāvji.

Apkopotie dati liecina, ka visbiežāk nodotas PET pudeles, veidojot 53% no depozīta sistēmā nodotajiem iepakojumiem, savukārt 32% gadījumu nodotas skārdenes, bet 15% - stikla pudeles.

"Joprojām ir spēkā depozīta sistēmas pārejas periods, kad tiek iztirgoti iepriekš saražotie dzērieni bez depozīta zīmes, un vienlaikus iedzīvotāji apgūst jaunieviesto sistēmu, veidojot atbildīgāku attieksmi pret depozīta iepakojumiem.

Plānots, ka no 1.maija lielākā daļa tirgū laisto dzērienu būs ar Latvijas depozīta zīmi," min "Depozīta iepakojuma operatora" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Turpinoties depozīta sistēmas pārejas periodam, operators atgādina, ka pirms iepakojuma nodošanas jāpārliecinās par tā formu un Latvijas depozīta zīmes esamību uz produkta etiķetes.

Tāpat "Depozīta iepakojuma operators" informē, ka PET iepakojums temperatūras maiņas ietekmē var deformēties, tādēļ pirms nodošanas taromātā ieteicams atskrūvēt vāciņu un izlīdzināt spiedienu, lai iepakojums ieņemtu sākotnējo formu.

Nododot tukšos depozīta iepakojumus, tie jāievieto taromātā pa vienam un ar apakšējo daļu pa priekšu.

Gadījumā, ja rodas kāda tehniska problēma un nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, informāciju par to var nodot operatoram, sūtot depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pastu "jautajumi@dio.lv" vai numuru +371 20224214 lietotnē "Whatsapp".

Jau vēstīts, ka 2022.gada 1.februārī Latvijā darbību sāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem.

Depozīta sistēmā var nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam jāiemaksā depozīts 0,1 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas var saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma ir nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums ir iztukšots.

Līgums ar depozīta iepakojuma operatoru ir obligāti jāslēdz pārdevējiem par tirdzniecības vietām valstspilsētās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 300 kvadrātmetriem, kā arī par tirdzniecības vietām citās administratīvajās teritorijās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 60 kvadrātmetriem.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt kompānijai "Depozīta iepakojuma operators".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu