Vienīgā smagnējā lieta ir no titāna sakausējuma izgatavotā rotējošā Home poga labajā malā. Tās uzdevums ir ātri aizvest lietotāju uz programmu sarakstu un pārvietoties pa rindā izkārtotajiem ierakstiem. Tas ir īpaši noderīgi baseinā, kad slapjais skārienekrāns nav tik paklausīgs, vai ziemā, kad negribas vilkt nost cimdus. Pārējos gadījumos gan ērtāk šķiet ar pirkstu braukāt par 1,43 collu košo AMOLED displeju un izvēlēties nepieciešamos rīkus.
Vēl viena acīmredzama atšķirība no klasiskajiem Huawei viedpulksteņiem ir darbvirsmu izkārtojums. Tajos fokuss ir uz sporta parametriem, nevis soļu skaitīšanu vai miega mērīšanu. Savukārt vienojošais elements ir digitālais veikals AppGallery, kurā var iegūt noderīgas lietotnes.
Pievēršoties funkciju aprakstam, vispirms jāsāk ar divām svarīgām sistēmām. Pirmā ir TruSeen 5.0+ sensoru kopa, kuras foto diodes un gaismas avoti nepārtraukti uzrauga pulsu un skābekļa piesātinājumu asinīs jeb SpO2.
Paralēli pamērot sirdspukstu skaitu ar pirksta pulsa oksimetru, nācās konstatēt, ka Runner tīri labi tiek galā ar sirdsdarbības izmaiņu konstatēšanu pie dažādām slodzēm.
Rādītāji lielākoties sakrita un ja atšķirības bija, tad minimālas.
Cauru dienu tiek mērīts arī stresa līmenis, ko gan laikam nevar uzskatīt par mentālā stāvokļa atspoguļojumu, jo stresa rādījumi mēdz pieaugt pēc pēkšņas fiziskas slodzes.
Aktīviem sportotājiem noteikti patiks iespēja izveidot treniņu plānu un regulāri saņemt atgādinājumu par ieplānoto skrējienu, kā arī ķermeņa atkopšanās līmeņa novērtējums. Tas palīdz izvairīties no pārforsēšanas. Pieejami arī dažādi interesanti kopsavilkumi un aprēķini. Proti,
Runner parāda cik intensīva bijusi treniņu slodze pēdējās 7 dienās, kāda noguruma pakāpe sasniegta, un kāds ir lietotāja skriešanas spēju rādītājs.
Tas arī izkalkulē, cik ilgā laikā pulksteņa valkātājs varētu tikt galā ar 5 un 10 kilometru, kā arī pusmaratona un maratona distancēm.
Tāpat kā citi Huawei viedpulksteņi, arī Runner atpazīst aptuveni 100 sporta veidus un piedāvā skriešanas kursus un treniņu plānus iesācējiem. Mākslīgā intelekta treneris pat personalizē nodarbības, atkarībā no ķermeņa reakcijas uz slodzi. Pulksteni arī var izmantot baseinā un brīvdabas ūdenstilpnēs, jo tas ir nocietināts pret ūdeni atbilstoši 5 ATM līmenim jeb peldēšanai 50 metru dziļumā.
Otra svarīgā sistēma ir saistīta ar vietas noteikšanu. Runner izmanto divjoslu savienojumu piecās satelītu sistēmās - GPS, Beidou, GLONASS, Galileo un QZSS, lai pēc iespējas precīzāk konstatētu lietotāja atrašanās vietu un iezīmētu to kartē. Tas ir svarīgi maršruta precīzai aprēķināšanai. Lai arī izmēģinājumu laikā ik pa laikam maršruta līnija novirzījās par pāris metriem un ieskrēja pļavā vai «nogrieza» ēkas stūri, lielākoties lokācijas sistēma darbojas diezgan precīzi un kopējās distances aprēķināšanā nepievils.
Ievērības cienīgs fakts ir iespēja pulkstenī atbildēt uz telefona zvaniem un piezvanīt Bluetooth režīmā, ja vien tuvumā ir piesaistītais viedtelefons.