Personīgais treneris skriešanas entuziastiem – viedpulkstenis GT Runner

Jānis Vēvers
, Tehnoloģiju apskatnieks, ;žurnālists
Personīgais treneris skriešanas entuziastiem – viedpulkstenis GT Runner
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Kas ir svarīgākais, dodoties skriet, peldēt vai nododoties kādam citam sporta veidam? Protams, pēc iespējas mazāk apkraut sevi ar liekiem smagumiem. Pat sporta pulkstenim vēlams būt vieglam, plānam un netraucējošam, taču vienlaikus spējīgam veikt visus nepieciešamos mērījumus un piedāvāt treniņu programmas. Ņemot vērā šos apsvērumus, Huawei izstrādājis skrējējiem paredzētu viedpulksteni Watch GT Runner, kurš pārdošanā nonācis pareizajā laikā – līdz ar uz kustēšanos rosinošiem siltiem pavasara stariem.

Spalvas svara pulkstenis

Nebūtu melots sakot, ka šis pulkstenis ir pērnā gada nogalē prezentētā Watch GT 3 sportiskā versija. Vizuāli un funkcionāli abi ir ļoti līdzīgi, vienīgi Runner gadījumā izmantoti krietni vieglāki korpusa materiāli, tādēļ tas sver nieka 38,5 gramus un uz plaukstas locītavas ir tikpat kā nejūtams. Apvalka apakšdaļa ap stikla klāto sensoru gredzenu un sāni izgatavoti no polimēra šķiedras, bet ekrānu ieskauj izturīga un prestižāku izskatu piešķiroša keramikas apmale.

Foto: Publicitātes foto

Atšķirībā no GT 3, šajā modelī nav uz augšu izliekta aizsargstikla, kas rada lielāka ekrāna ilūziju. Tā vietā stikls ir nedaudz ielaists uz leju un apmale to sargā no tiešas saskares ar plakanām virsmām. Lai arī korpusa uzbūve nepretendē uz elitāras ierīces statusu, sajūtu ziņā tas ir ļoti patīkams un ērts. Arī komplektā iekļautā silikona siksniņa ir liega un mīksta, turklāt, pateicoties daudziem caurumiem arī elpojoša un cieši piestiprināma pie ikviena izmēra rokas. Un tā arī pavisam minimāli ietekmē kopējo svaru – par kādiem 12-13 gramiem.

Vienīgā smagnējā lieta ir no titāna sakausējuma izgatavotā rotējošā Home poga labajā malā. Tās uzdevums ir ātri aizvest lietotāju uz programmu sarakstu un pārvietoties pa rindā izkārtotajiem ierakstiem. Tas ir īpaši noderīgi baseinā, kad slapjais skārienekrāns nav tik paklausīgs, vai ziemā, kad negribas vilkt nost cimdus. Pārējos gadījumos gan ērtāk šķiet ar pirkstu braukāt par 1,43 collu košo AMOLED displeju un izvēlēties nepieciešamos rīkus.

Vēl viena acīmredzama atšķirība no klasiskajiem Huawei viedpulksteņiem ir darbvirsmu izkārtojums. Tajos fokuss ir uz sporta parametriem, nevis soļu skaitīšanu vai miega mērīšanu. Savukārt vienojošais elements ir digitālais veikals AppGallery, kurā var iegūt noderīgas lietotnes.

Precīzāki mērījumi

Pievēršoties funkciju aprakstam, vispirms jāsāk ar divām svarīgām sistēmām. Pirmā ir TruSeen 5.0+ sensoru kopa, kuras foto diodes un gaismas avoti nepārtraukti uzrauga pulsu un skābekļa piesātinājumu asinīs jeb SpO2.

Paralēli pamērot sirdspukstu skaitu ar pirksta pulsa oksimetru, nācās konstatēt, ka Runner tīri labi tiek galā ar sirdsdarbības izmaiņu konstatēšanu pie dažādām slodzēm.

Rādītāji lielākoties sakrita un ja atšķirības bija, tad minimālas.

Cauru dienu tiek mērīts arī stresa līmenis, ko gan laikam nevar uzskatīt par mentālā stāvokļa atspoguļojumu, jo stresa rādījumi mēdz pieaugt pēc pēkšņas fiziskas slodzes.

Aktīviem sportotājiem noteikti patiks iespēja izveidot treniņu plānu un regulāri saņemt atgādinājumu par ieplānoto skrējienu, kā arī ķermeņa atkopšanās līmeņa novērtējums. Tas palīdz izvairīties no pārforsēšanas. Pieejami arī dažādi interesanti kopsavilkumi un aprēķini. Proti,

Runner parāda cik intensīva bijusi treniņu slodze pēdējās 7 dienās, kāda noguruma pakāpe sasniegta, un kāds ir lietotāja skriešanas spēju rādītājs.

Tas arī izkalkulē, cik ilgā laikā pulksteņa valkātājs varētu tikt galā ar 5 un 10 kilometru, kā arī pusmaratona un maratona distancēm.

Tāpat kā citi Huawei viedpulksteņi, arī Runner atpazīst aptuveni 100 sporta veidus un piedāvā skriešanas kursus un treniņu plānus iesācējiem. Mākslīgā intelekta treneris pat personalizē nodarbības, atkarībā no ķermeņa reakcijas uz slodzi. Pulksteni arī var izmantot baseinā un brīvdabas ūdenstilpnēs, jo tas ir nocietināts pret ūdeni atbilstoši 5 ATM līmenim jeb peldēšanai 50 metru dziļumā.

Foto: Publicitātes foto

Runā arī skrienot

Otra svarīgā sistēma ir saistīta ar vietas noteikšanu. Runner izmanto divjoslu savienojumu piecās satelītu sistēmās - GPS, Beidou, GLONASS, Galileo un QZSS, lai pēc iespējas precīzāk konstatētu lietotāja atrašanās vietu un iezīmētu to kartē. Tas ir svarīgi maršruta precīzai aprēķināšanai. Lai arī izmēģinājumu laikā ik pa laikam maršruta līnija novirzījās par pāris metriem un ieskrēja pļavā vai «nogrieza» ēkas stūri, lielākoties lokācijas sistēma darbojas diezgan precīzi un kopējās distances aprēķināšanā nepievils.

Ievērības cienīgs fakts ir iespēja pulkstenī atbildēt uz telefona zvaniem un piezvanīt Bluetooth režīmā, ja vien tuvumā ir piesaistītais viedtelefons.

Kamēr viedpulksteņu vidū šāda iespēja ir norma, sporta pulksteņu klasē tas joprojām ir retums. Tiesa, adrešu grāmatā var iekļaut tikai 10 numurus, taču var atzvanīt uz visiem saņemtajiem un neatbildētajiem zvaniem žurnālā. Patīkams sīkums ir iespēja ielādēt ierīcē dziesmas. Mūzika var skanēt gan austiņās vienam, gan priecēt vairākus skrējējus caur iebūvēto skaļruni.

10 dienas bez vada

Iepazīstot Huawei viedpulksteņus nevar nepamanīt to ilgo baterijas darbību. Neraugoties uz spilgtu, krāsainu AMOLED ekrānu un dažādu animāciju izmantošanu, pulkstenis pamanās ar vienu uzlādi iztikt pat līdz divām nedēļām. Šo īpašību pārmantojis arī Runner. Tiesa gan, būdams sporta pulkstenis, tas biežāk tiek darbināts GPS režīmā un zīmē skrējiena maršrutu, tādēļ patērē vairāk enerģijas. Tomēr

pat pie vismaz stundu gara skriešanas vai iešanas ieraksta katru dienu Runner akumulators spēja piegādāt enerģiju aptuveni desmit dienas.

Tas nudien ir apskaužams rādītājs, un kaut ko līdzīgu iespēj vien daži citi sporta viedie laikrāži. Vēl jo vairāk tādēļ, ka pulkstenis uz rokas pavadīja visu laiku starp uzlādēm, nemitīgi mērot pulsu un kalkulējot stresa līmeni, kā arī naktī uzraugot un analizējot miega kvalitāti.

Foto: Publicitātes foto

Kā ierasts, uzlādei komplektā iekļauts magnētisks bezvadu paliktnis, taču bateriju veiksmīgi var uzpildīt arī uz telefona bezvadu lādētājiem vai pat no paša tālruņa, izmantojot reversās bezvadu uzlādes funkciju.

Izvērtējot šī pulksteņa vietu tirgū, jāsecina, ka vieglais, ar vienu uzlādi ilgi strādājošais Huawei Watch GT Runner var kļūt par noderīgu palīgu ikvienam, kurš šopavasar nolēmis uzlabot sportisko formu. Aptuveni 250 eiro vērtais sporta pulkstenis palīdzēs novērtēt pašreizējo spēju robežu un sastādīt treniņu plānu. Tam nepiemīt tieksme forsēt slodzi, lai strauji uzlabotu rezultātu, taču Runner arī neļauj atslābt un centīgi skubina savu saimnieku nepadoties.

Raksts tapis sadarbībā ar "Huawei Latvija"

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu