Pk, 19.08.2022.

"Citadele": Baltijā saņemti vairāk nekā 2200 konta atvēršanas pieteikumu no Ukrainas iedzīvotājiem

TVNET/LETA
"Citadele": Baltijā saņemti vairāk nekā 2200 konta atvēršanas pieteikumu no Ukrainas iedzīvotājiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Kopš Krievijas sāktās karadarbības Ukrainā banka "Citadele" filiālēs Baltijā ir saņēmusi vairāk nekā 2200 pieteikumu no Ukrainas pilsoņiem - kara bēgļiem, informēja bankas pārstāvji.

Tostarp lielākais pieteikumu skaits saņemts Latvijā - aptuveni 1400, savukārt Lietuvā saņemti 800 pieteikumu. Lai Ukrainas pilsoņiem atvieglotu pieteikšanās procesu, ir sākts darbs pie iespējas nodrošināt konta atvēršanu attālināti - bankas "Citadele" mobilajā lietotnē.

Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu no karadarbības Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, konta atvēršana ir bez maksas. Lai atvērtu kontu, nepieciešams pieteikt vizīti un ierasties bankas filiālē, līdzi ņemot Ukrainā izdotu ceļošanas dokumentu vai ID, vai Latvijā izdotu termiņuzturēšanās atļauju jeb TUA (ID).

Atverot kontu, Ukrainas pilsoņi saņem "Mastercard Debit" karti, kas ļauj veikt bezkontakta norēķinus un izņemt skaidru naudu bez komisijas maksas kopumā līdz 750 eiro mēnesī neierobežotu reižu skaitu bankas "Citadele" bankomātos un vienu reizi mēnesī citos bankomātos jebkur pasaulē.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir otra lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas "Ripplewood" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu