Studenti 9.maijā rīkos zibakciju karā kritušo Ukrainas iedzīvotāju un karavīru piemiņai

FOTO: Shutterstock

Pirmdien, 9.maijā, studentu korporāciju biedri rīkos zibakciju "Ieelpo brīvību", pieminot karā kritušos Ukrainas iedzīvotājus un karavīrus, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Zibakcijas dalībnieki plkst.19 ieturēs klusuma brīdi par godu karā kritušajiem ukraiņiem un vēlāk atskaņos Latvijas un Ukrainas himnu. Akcijā piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K), dažādi mediji, mūziķi, deju kolektīvi, sporta klubi, uzņēmēji un organizāciju pārstāvji. IZM aicina ikvienu iesaistīties zibakcijā un dalīties ar to sociālajos medijos, pievienojot mirkļabirku #Ieelpobrivibu.

Muižniece norāda, ka viņa pēc klusuma brīža atvērs logu savās mājās, lai apkārtējie dzirdētu, ka viņas mājās piemin Krievijas izraisītā kara upurus.

"Mēs šādā veidā izrādām solidaritāti Ukrainai un parādām savu attieksmi.

Mēs šeit, Latvijā, varam elpot brīvi, un es no visas sirds vēlu, lai ukraiņiem tāda iespēja nekad nepazustu un viņi padzītu okupantus no savas zemes," pauž Muižniece.

7.aprīlī Saeima pieņēma lēmumu 9.maiju šogad pasludināt par Krievijas agresijas pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu.

Uz augšu
Back