Pk, 12.08.2022.

Trīs projektu īstenošanai Siguldas novadā piešķirti divi miljoni eiro no valsts budžeta

LETA
Trīs projektu īstenošanai Siguldas novadā piešķirti divi miljoni eiro no valsts budžeta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Schutterstock.com

Piešķirti divi miljoni eiro no valsts budžeta trīs projektu īstenošanai Siguldas novadā, informēja pašvaldībā.

Allažos notiks pirmsskolas izglītības iestādes ēkas fasādes un jumta siltināšana, kā arī logu nomaiņa un pirmsskolas izglītības iestādes teritorijas labiekārtojums. Šī projekta kopējās plānotās izmaksas ir 709 100 eiro, no kurām valsts kā mērķdotāciju plānots piešķirt 602 735 eiro.

Siguldas pagastā tiks realizēta vienkāršotā fasādes atjaunošana un lietus ūdens kanalizācijas novadīšana ēkai Zinātnes ielā 7 un 7b, kas ir Siguldas pagasta kultūras nams, kā arī Siguldas novada administrācijas ēka, kurā atrodas Teritorijas attīstības pārvalde, citi pašvaldības speciālisti, kā arī Sociālais dienests. Šī projekta kopējās plānotās izmaksas noteiktas 676 028 eiro, no kurām valsts mērķdotāciju plānots piešķirt 574 624 eiro.

Savukārt Vidzemes šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma un piegulošo ielu pārbūvē Siguldā plānots īstenot 3. un 4.kārtas būvdarbus, kuru laikā plānots pārbūvēt arī Ventas ielas segumu. Kopējās plānotās projekta izmaksas ir 967 813 eiro, no kurām valsts mērķdotāciju plānots piešķirt 822 641 eiro.

Projektus sāks realizēt jau šajā būvniecības sezonā, pabeidzot tos nākamajā gadā. No pašvaldības budžeta šiem projektiem paredzēts līdzfinansējums 15% apmērā, sadalot to gan šajā, gan nākamajā budžeta gadā. Šo projektu līdzfinansēšanai pašvaldības budžetā rezervēti gandrīz 353 000 eiro.

Precīzas projektu īstenošanas izmaksas un mērķdotācijas apmērs būs zināmas tad, kad iepirkumu rezultātā tiks noslēgti būvniecības līgumi.

Kā vēstīts, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem "Kārtība, kādā piešķiramas un izlietojamas mērķdotācijas investīcijām pašvaldībām" šāds finansējums 85% apmērā no kopējām izmaksām tika piešķirts augstas gatavības pašvaldību investīciju projektiem, kas nodrošina pilnvērtīgu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un sekmē teritorijas attīstību. Tāpat viens no nosacījumiem ir, ka investīciju projektu īstenošanā ne mazāk kā 65% valsts budžeta finansējuma tiek izmantoti līdz 2022.gada 31.decembrim, un tiem ir izsniegta būvatļauja. Viss būvniecības apjoms jāīsteno līdz 2023.gada beigām.

Kopumā Ministru kabinets no valsts budžeta mērķdotācijas piešķīris 54 projektiem, kas tiek realizēti Latvijas pašvaldībās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu