Pk, 12.08.2022.

Jelgavā bijušā lidlauka teritorijā plānots būvēt saules enerģijas ražošanas parku

TVNET/LETA
Jelgavā bijušā lidlauka teritorijā plānots būvēt saules enerģijas ražošanas parku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Jelgavas pilsētas dome
Jelgavas pilsētas dome Foto: Paula Čurkste/LETA

SIA "SP Austrumi" Jelgavā, bijušā lidlauka teritorijā Šūmaņu ceļā, plāno būvēt saules enerģijas ražošanas parku, investējot vairāk nekā 63 miljonus eiro, liecina informācija pašvaldības portālā "jelgava.lv"

Jelgavas domes sēdē 30.jūnijā apstiprināti nekustamā īpašuma Šūmaņu ceļā 2 apbūves tiesību izsoles rezultāti. Izsolē uzvarēja vienīgais pretendents "SP Austrumi", kas kopā ar sadarbības partneriem "Intec Energy Solutions" bijušā lidlauka teritorijā nepilnu 112 hektāru platībā apņēmies līdz 2023.gada beigām uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku.

Pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums Šūmaņu ceļā 2 sastāv no sešām zemes vienībām ar kopējo platību 1 118 580 kvadrātmetri. Maijā pašvaldība izsludināja mutisko izsoli par apbūves tiesībām un pretendentu atlasi starp personām, kuras, iesniedzot izsoles pieteikumu, apņemas Šūmaņu ceļā 2 uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku un tā funkcionēšanai nepieciešamās inženierbūves.

Izsole Jelgavas domē notika 27.jūnijā. Pašvaldībā par izsoli interesējās četri pretendenti, taču apbūves tiesības izsoles rezultātā piešķirtas izsoles vienīgajam dalībniekam - "SP Austrumi" - par apbūves tiesību maksu 34 410 eiro gadā bez pievienotās vērtības nodokļa.

Iecerētā projekta investīcijas paredzētas vairāk nekā 63 miljonu eiro apmērā, un saules enerģijas ražošanas parka jauda būtu 88,4 megavati, izmantojot 550 vatu saules paneļus. "SP Austrumi" īpašniece un valdes priekšsēdētāja Anastasija Udalova skaidro, ka šis būs viens no lielākajiem projektiem Baltijas valstīs, kura investīcijas pārsniedz 60 miljonus. Plānots, ka saules enerģijas ražošanas parkam vajadzētu sākt darbu 2023.gada nogalē.

Uzņēmums saules enerģijas ražošanas parka izbūvē piesaistījis sadarbības partneri - ārvalstu kompāniju "Intec Energy Solutions", kas izstrādā un būvē saules elektrostacijas. Kompānija līdz šim ir īstenojusi vairāk nekā 138 šāda veida projektus 12 pasaules valstīs, piemēram, Rumānijā, Itālijā.

Jau ziņots, ka kosmētikas ražotāja "H.A.Brieger" līdzīpašniece un vadītāja un "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" padomes priekšsēdētāja Udalova šī gada martā kļuvusi par Rēzeknes novadā reģistrētās "SP Austrumi" īpašnieci un vienīgo valdes locekli.

Kopš 2021.gada decembra "SP Austrumi" vienīgais īpašnieks bija Dmitrijs Skačkovs, bet no 2016.gada līdz 2021.gada decembrim - Sergejs Judovs.

"SP Austrumi" nodarbojas ar sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu.

"SP Austrumi" 2020.gadā cieta 52 eiro zaudējumus, bet 2019.gadā strādāja ar 2972 eiro apgrozījumu un cieta 8571 eiro zaudējumus. "SP Austrumi" reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu