Pk, 12.08.2022.

Reidā Rīgā pieķertas trīs kafejnīcas, kas naktī tirgojušas grādīgos dzērienus

TVNET/LETA
Reidā Rīgā pieķertas trīs kafejnīcas, kas naktī tirgojušas grādīgos dzērienus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Контрольная закупка
Контрольная закупка Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Rīgā par alkohola tirgošanu naktī policija pieķērusi trīs kafejnīcas, informēja Rīgas pašvaldības policija.

Jūnijā policija veica vairāku kafejnīcu pārbaudes ar kontrolpirkumiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus pēc plkst.22. No sešiem kontrolpirkumiem trīs pirkumos veikala pārdevēji pārdeva alkoholiskos dzērienus pēc atļautā laika.

Skolas ielas kafejnīcā policija jūnijā veica trīs kontrolpirkumus, jo pirmajā pirkuma reizē veikala pārdevēja policistiem pārdeva spirtu saturošu dzērienu promnešanai, nenodrošinot tā patērēšanu uz vietas.

Pārdevēja darījumu nereģistrēja kases aparātā un neizsniedza pirkuma čeku. Tāpat veikala darbiniece nespēja uzrādīt darba līgumu, kā arī kārtības sargi konstatēja, ka kafejnīcā ugunsdzēšamajam aparātam beidzies derīguma termiņš.

Policija mēneša laikā veica vēl divus kontrolpirkumus šajā veikalā, taču nākamajās reizēs pārkāpumi netika konstatēti.

Policija pārbaudīja vēl trīs kafejnīcas, no kurām divās konstatēti pārkāpumi. Jasmuižas ielas kafejnīcā pārdevēja kārtības sargiem pēc plkst.22 pārdeva spirtu saturošu dzērienu, nereģistrējot pirkumu kases aparātā.

Tāpat Prūšu ielas veikala darbiniece policistiem notirgoja alkoholisko dzērienu pēc atļautā laika, kā arī nespēja uzrādīt kases aparāta tehnisko pasi.

Par alkoholisko dzērienu neatļautu mazumtirdzniecību promnešanai vai alkoholisko dzērienu neatļautu piegādi var piemērot naudas sodu juridiskās personas darbiniekam - kurjeram vai citam piegādātājam - līdz 70 eiro, bet juridiskajai personai - no 70 līdz 1400 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu