P, 15.08.2022.

Rīgas pašvaldības policijas vārdā uzdarbojas krāpnieki

TVNET/LETA
Rīgas pašvaldības policijas vārdā uzdarbojas krāpnieki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas pašvaldības policija. Ilustratīvs attēls.
Rīgas pašvaldības policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Rīgas pašvaldības policija/Publicitātes foto

Rīgas pašvaldības policija (RPP) aicina iedzīvotājus neuzķerties uz krāpniekiem, kuri uzdodas par policistiem, informē RPP.

Pašvaldības policija ik pa laikam saņem informāciju no iedzīvotājiem, kuriem zvanījuši krāpnieki, kas uzdevušies par policijas darbiniekiem un mēģinājuši izvilināt norēķinu karšu datus.

Trešdien RPP saņēma zvanu no kādas iedzīvotājas, kura skaidroja, ka saņēmusi zvanu no nezināmas personas, kura uzdevusies par RPP amatpersonu.

Sieviete skaidroja, ka persona stādījās priekšā, nosaucot personas datus - vārdu, uzvārdu, personas kodu, divus tālruņa numurus un žetona numuru. Nezināmā persona mēģinājusi ieskaidrot, ka "Swedbank" telpās atrodas iedzīvotājas pārstāvis un vēlās paņemt aizņēmumu 10 000 eiro vērtībā. Tāpat persona runājusi krievu valodā, tādēļ sieviete esot izbrīnījusies un pārtraukusi sarunu.

Pēc neilga brīža sieviete mēģinājusi atkārtoti zvanīt uz abiem tālruņa numuriem, bet tajā brīdī abi telefona numuri jau bijuši nesasniedzami.

RPP atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neuzķerties uz telefonkrāpniekiem, kuri mēģina iegūt bankas kontu piekļuves datus.

Lai identificētu krāpnieku, jāņem vērā vairāki faktori. Nevienas valsts iestādes darbinieki nekad neprasīs norēķinu karšu datus, arī valsts amatpersonas nekad nesāks sarunu krievu valodā. Tāpat jāņem vērā krāpnieka sarunas stils, vai dialoga laikā netiek izdarīts psiholoģisks spiediens, proti, vai krāpnieks nemudina izdarīt ātrus un nepamatotus lēmumus.

Gadījumā, ja saņemti līdzīgi zvani no nezināmām personām, likumsargi lūdz nekavējoties ziņot Valsts policijai pa tālruni 110.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu