Pk, 30.09.2022.

"Fitch Ratings" saglabā Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu

TVNET/LETA
"Fitch Ratings" saglabā Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Fitch Ratings
Fitch Ratings Foto: Jessica Rinaldi / Reuters

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Fitch Ratings" ("Fitch") saglabājusi Latvijas kredītreitingu esošajā "A-" līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu, liecina informācija Valsts kases mājaslapā.

Latvijas kredītreitinga stabilitāti sekmējot valsts īstenotās politikas uzticamība, ko atbalsta dalība Eiropas Savienībā un eirozonā, kā arī Latvijas valsts parāda un tā apkalpošanas izmaksas, kas ir zemākas par līdzīga kredītreitinga līmeņa valstu vidējiem rādītājiem. Tomēr Latvijas kredītreitingu, kā norāda "Fitch", ierobežo ievērojami zemāks iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju un nedaudz zemāki pārvaldības rādītāji nekā līdzīga kredītreitinga līmeņa valstīs.

Lai arī Latvija vēsturiski ir bijusi atkarīga no Krievijas gāzes, kas ir bijusi viena no galvenajiem importētajiem energoresursiem, un joprojām ir pakļauta Krievijas gāzes piegāžu samazināšanas riskiem Eiropas Savienībā, "Fitch" atzinīgi novērtē Latvijas paveikto šīs atkarības mazināšanā un pieejamās alternatīvās gāzes nodrošināšanā.

"Fitch" 2022.gadā prognozē Latvijas IKP izaugsmi 2,9% apmērā, ko veicinās pandēmijas laikā ieviesto ierobežojumu atcelšana, taču IKP izaugsmi joprojām negatīvi ietekmēs inflācijas ietekme uz mājsaimniecību ienākumiem. "Fitch" prognozē gada inflāciju Latvijā 2022.gadam 16,8%.

Kā iespējamos kredītreitinga pozitīvu nākotnes attīstību ietekmējošos faktorus "Fitch" min valdības spēju efektīvi ieviest strukturālās reformas, kas stimulētu straujāku IKP izaugsmi vidējā termiņā un mazinātu ilgtermiņa demogrāfisko izaicinājumu ietekmi. Tāpat nozīmīgs faktors būtu valdības spēja vidējā termiņā, izmantojot fiskālo konsolidāciju, samazināt vispārējās valdības parādu pret IKP.

Latvijas kredītreitinga nākotnes attīstību negatīvi ietekmētu būtiski makroekonomiskie satricinājumi, kas vidējā termiņā kavētu Latvijas ekonomikas izaugsmi un starptautisko konkurētspēju. Arī būtiska ģeopolitisko risku palielināšanās varētu negatīvi ietekmēt ekonomikas izaugsmi, valsts īstenoto politiku un Latvijas kredītreitinga attīstību, norāda "Fitch".

Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga novērtējumu "Fitch" publicēja 2022.gada 11.februārī, kad tas tika saglabāts "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu