"Rīgas siltuma" siltumenerģijas tarifa kāpumu prognozē par aptuveni trešdaļu

TVNET/LETA
"Rīgas siltuma" siltumenerģijas tarifa kāpumu prognozē par aptuveni trešdaļu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Apkures radiatori.
Apkures radiatori. Foto: Ieva Čīka/LETA

Rīgā uzņēmuma "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs varētu pieaugt par teju 30%, sociālajos tīklos šādas aplēses pauž Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis (PP).

Cepurītis atsaucas uz "Latvenergo" jaunajiem siltumenerģijas tarifiem ražotnēm TEC-1 un TEC-2, kas būs vairākkārt lielāki par esošajiem.

Cepurītis prognozē, ka "Latvenergo" siltumenerģijas tarifs būs virs 200 eiro par megavatstundu un līdz ar to "Rīgas siltuma" siltumenerģijas tarifs paaugstināsies no pašreizējiem 85,45 eiro par megavatstundu līdz aptuveni 110 eiro par megavatstundu.

Politiķis aģentūrai LETA skaidroja, ka "Rīgas siltuma" tarifā "Latvenergo" siltumenerģijas tarifs veido 42% un būtiski ietekmēs tarifa paaugstināšanu.

Komitejas vadītājs atzina, ka līdz ar tarifu kāpumu daļa iedzīvotāju Rīgā kvalificēsies mājokļa pabalsta saņemšanai, bet daļai iedzīvotāju būs grūtības samaksāt rēķinus, taču pabalsti tiem nepienāksies. Līdz ar to augs iedzīvotāji parādi.

Viņa ieskatā, situācijas risinājums būs jāmeklē valdībai. Viņaprāt, valdības atbalsts ir jāpaplašina, piemērojot cenu griestus - 70 eiro par megavatstundu.

Pašvaldības iespējas palīdzēt iedzīvotājiem, kuriem nav maznodrošinātā vai trūcīgā statuss, esot ierobežotas. Pašvaldība, piemēram, var noteikt moratoriju soda procentu iekasēšanai par laikus nenomaksātiem rēķiniem.

Cepurītis sociālajos tīklos prognozē, ka liela daļa iedzīvotāju daudzās pašvaldībās daļa rēķinus segt nespēs, pat ar valdības piešķirto atbalstu.

Kā skaidroja AS "Rīgas siltums", pašlaik tiek veikti aprēķini par to, kā siltuma tarifus ietekmēs "Latvenergo" noteiktie tarifi. Līdz ko aprēķini tiks veikti, tie tiks iesniegti Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

TVNET jau ziņoja, ka SPRK apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas tarifus AS "Latvenergo" ražotnēm TEC-1 un TEC-2, kas būs vairākkārt lielāki par esošajiem un ietekmēs AS "Rīgas siltums" siltuma tarifus.

Ievērojot, ka 88% no saražotās siltumenerģijas tarifa izmaksām veido dabasgāze un ka dabasgāzes izmaksas ir salīdzinoši mainīgas, "Latvenergo" tika lūdzis noteikt TEC-1 un TEC-2 tarifu piemērošanas kārtību, kurā, tāpat kā līdz šim, tarifi noteikti atbilstoši dažādām dabasgāzes cenām. Apstiprinātajā SPRK lēmumā dabasgāzes tarifi noteikti cenu intervālā no 10 līdz 225 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa.

"Latvenergo" aģentūrai LETA skaidro, ka ar dabasgāzes cenu 140 eiro par MWh Rīgas TEC siltuma ražošanas gala tarifs nākamajā apkures sezonā vidēji būs robežās no 185 eiro par MWh līdz 190 eiro par MWh.

Salīdzinoši, pēc šobrīd spēkā esošā tarifa, "Latvenergo" ir noteikusi, ka šī gada septembrī TEC-1 saražotās siltumenerģijas tarifs ir 53,49 eiro par MWh, bet TEC-2 - 54,41 eiro par MWh.

Paaugstinātais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā 1.oktobrī.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Rīgas siltuma" apgrozījums pērn bijis 146,45 miljoni eiro, bet peļņa - 5,4 miljoni eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu