P, 28.11.2022.

Plāno pārtraukt Latvijas un Baltkrievijas vienošanos par pilsoņu savstarpējiem braucieniem

TVNET/LETA
Plāno pārtraukt Latvijas un Baltkrievijas vienošanos par pilsoņu savstarpējiem braucieniem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Latvijas un Baltkrievijas valstu robeža.
Latvijas un Baltkrievijas valstu robeža. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valdība otrdien, 13.septembrī, skatīs Ārlietu ministrijas (ĀM) piedāvājumu pārtraukt Latvijas un Baltkrievijas vienošanos par pilsoņu savstarpējiem braucieniem, liecina Ministru kabineta (MK) sēdes darba kārtība.

ĀM skaidro, ka Latvijas un Baltkrievijas valdības vienošanās tika noslēgta, lai atvieglotu ceļošanu abu valstu iedzīvotājiem. Tā stājās spēkā 2008.gada 1.augustā diplomātiskajās notās noteiktajā kārtībā. Vienošanās mērķis bija attīstīt draudzīgas kaimiņu attiecības starp valstīm, veicinot abu valstu kontaktu attīstīšanu starp cilvēkiem, atvieglojot ieceļošanas vīzu saņemšanas iespējas.

ĀM vērš uzmanību, ka 2020.gadā stājās spēkā nolīgums starp Eiropas Savienību un Baltkrieviju par vīzu atvieglinātu izsniegšanu. Vienošanās paredz Latvijas pilsoņu, bezvalstnieku, kuri pastāvīgi dzīvo Latvijas teritorijā un personu, kurām Latvijā ir nepilsoņa statuss atbrīvojumu no reģistrēšanās prasības, uzturoties Baltkrievijas teritorijā līdz 30 dienām.

ĀM akcentēja, ka ar Latvijas un Baltkrievijas vienošanās pārtraukšana tiks piemērota parastā reģistrēšanās kārtība, kas nosaka, ka jāreģistrējas desmit dienu laikā no iebraukšanas Baltkrievijā.

Ministra atzīmēja, ka, reaģējot uz Baltkrievijas atbalstu 24.februāri uzsāktajam Krievijas iebrukumam Ukrainā, Baltkrievijas teritorijas iesaisti pilna mēroga Krievijas karadarbībā pret Ukrainu, kā arī Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku pastiprināto aktivitāti Baltkrievijas teritorijā, ir daļēji apturēta vienoto Šengenas ieceļošanas vīzu izsniegšana Baltijas pilsoņiem Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs. Ņemot vērā ievērojamus drošības riskus un neprognozējamu drošības situācijas attīstību, ĀM stingri aicina Latvijas pilsoņus neceļot uz Baltkrieviju.

Tāpat ĀM uzsvēra, ka Latvija neredz iespēju turpināt līgumtiesiskās attiecības ar Baltkrieviju pilsoņu ceļošanas jomā. Tiklīdz tiks apstiprināts MK lēmums, ĀM nosūtīs Baltkrievijas pusei paziņojumu par nodomu izbeigt vienošanos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu