P, 28.11.2022.

Kriminālvajāšanai nodota lieta par ļaunprātīgu dedzināšanu Saldus novadā

TVNET/LETA
Kriminālvajāšanai nodota lieta par ļaunprātīgu dedzināšanu Saldus novadā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Valsts policija (VP) prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi lietu par ļaunprātīgu dedzināšanu Saldus novadā, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

No pagājušā gada augusta līdz šī gada jūnijam Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Saldus novadā, Cieceres pagastā un Brocēnos, visticamāk, notikusi ļaunprātīga dedzināšana, bojājot īpašumus un mantas.

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts kāds iepriekš nesodīts vīrietis. Sākotnēji viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, taču pēc tam, kad 5.jūnijā Brocēnos, garāžu kooperatīvā, tika aizdedzinātas dažādas mantas, vīrietis tika aizturēts un viņam uz izmeklēšanas laiku tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Kopumā konstatēti četri gadījumi, kad notikusi mantas bojāšana, tās dedzinot. Pagājušajā gadā divas reizes konstatēts, ka degusi pārmijnieka māja, savukārt šogad - dārza māja un riepas, ūdens muca, un dažādas mantas, kuras atradās garāžu kooperatīvā.

Kopumā cietušajiem nodarītie materiālie zaudējumi pārsniedz 6000 eiro.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu