Drošības spilvena rezervei naudu iekrāt visbiežāk nevar atļauties Latvijā, kur šī situācija ir aktuāla 26% sabiedrības, savukārt Igaunijā un Lietuvā naudu neparedzētu izdevumu segšanai nevar atlikt, attiecīgi, 25% un 19% iedzīvotāju.
Latvijā šādā situācijā visbiežāk atrodas sievietes vecumā no 30 līdz 39 gadiem, kuras nav precējušās un audzina vienu bērnu. Reģionu kontekstā vismazāk drošības spilvenus veido Latgalē dzīvojošie, savukārt profesiju vidū - pakalpojumu vai tirdzniecības nozarē strādājošie.
Visizplatītākais drošības spilvena uzkrājuma apjoms Latvijā ir līdz 200 eiro, kas pieejams 11% respondentu (Lietuvā - 9%, Igaunijā - 7%). Līdz 300 eiro drošības spilvenā uzkrājuši 6%, savukārt līdz 500 eiro - 7% Latvijas sabiedrības, liecina aptaujas dati.
Drošības spilvenu vienas mēnešalgas apmērā spējuši iekrāt 9% Latvijā, 8% Lietuvā un 12% Igaunijā, savukārt divas mēnešalgas neparedzētiem gadījumiem glabā 8% Latvijā un Igaunijā, kā arī 9% Lietuvā.
Katrs desmitais Latvijā ir uzkrājis drošības spilvenu trīs līdz četru mēnešalgu apmērā, kamēr Lietuvā un Igaunijā šādā situācijā ir, attiecīgi, 12% un 11% respondentu.
Izteikti līderi lielo drošības spilvenu veidošanā ir lietuvieši - piecu līdz sešu algu apjoms ikdienā uzkrāts 9% dienvidu kaimiņu, kas ir krietni vairāk nekā Latvijā (5%) un Igaunijā (6%) strādājošajiem.
Drošības spilvens, kas lielāks par sešām mēnešalgām, ir katram sestajam Lietuvas iedzīvotājam jeb 17%, kamēr Latvijā un Igaunijā šādā situācijā ir 9% sabiedrības.
Aptuveni 4% visās Baltijas valstīs atklāj, ka ir spējīgi atlikt naudu uzkrājumu veidošanai, taču dažādu iemeslu dēļ to izvēlas nedarīt. Tāpat vēl 4% Latvijā norāda, ka ir apmierināti ar savu drošības spilvena apjomu un izvēlējušies veikt iemaksas pensiju trešajā līmenī, Lietuvā šādu izvēli atbalsta 2%, savukārt Igaunijā - 3% aptaujāto.
Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par finanšu drošības spilvena izveidošanu banka "Citadele" kopā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veica 2022.gada septembrī, aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotājus katrā no Baltijas valstīm.