P, 26.09.2022.

Foto ⟩ "Glābiet bites!" Pie Kongresu nama aktīvisti protestē pret klimata krīzi

TVNET/LETA
"Glābiet bites!" Pie Kongresu nama aktīvisti protestē pret klimata krīzi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
"Fridays For Future Latvia" rīkotais protests pret klimata krīzi
"Fridays For Future Latvia" rīkotais protests pret klimata krīzi Foto: Sintija Zandersone/LETA

Piektdien, 23. septembrī, pulksten 18 Kongresa nama laukumā, iepretim Krievijas vēstniecībai, notika klimata krīzei veltīta sapulce un protests,   informēja organizācijas "Fridays For Future Latvia" pārstāvji.

Pasākums tika saskaņots Rīgas domē.

Organizatori sākotnēji paziņoja, ka pasākumā piedalīsies 200 dalībnieki, bet, kā novēroja portāls TVNET, sanākušo aktīvistu skaits bija krietni mazāks.

Kā iepriekš norādīja pasākuma pārstāvji, viņi vēlas pievērst uzmanību vajadzībai Eiropā un Latvijā ieviest klimatam nekaitīgus atjaunīgos energoresursus, kā arī faktam, ka Latvija joprojām izmanto Krievijas fosilos resursus, tāda veidā atbalstot karu Ukrainā.

"Eiropas Savienība desmitiem gadu ir ignorējusi aicinājumus steidzami pāriet uz ilgtspējīgiem energoresursiem, radot priekšnosacījumus Krievijas iebrukumam Ukrainā. Bažas rada arī starptautisko kapitālistu plāni gāzes ieguves dēļ postīt Kongo purvaiņu mežus, kas ir ļoti svarīga Āfrikas "zaļā plauša"," norādīja organizācijā.

Tāpat viņi vēlas vērst uzmanību uz faktu, ka 60% atjaunīgās enerģijas Eiropas Savienībā tiek iegūta, dedzinot koksnes biomasu, kuras dēļ izcērt mežus gan Latvijā, gan citviet.

"Fridays For Future Latvia" ir daļa no starptautiskās "Fridays For Future" kustības, kas kopš 2019.gada visā pasaulē pulcē miljoniem jauniešu gājienos un streikos, kur pieprasa klimata krīzes risināšanu. Latvijā klimata gājieni iepriekš pulcējuši līdz pat diviem tūkstošiem cilvēku.

Vienlaikus dažādas protesta akcijas notiek arī citviet pasaulē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu