Sv, 27.11.2022.

Talibu pretinieki paziņo par apriņķa ieņemšanu Afganistānas ziemeļos

TVNET/LETA/DPA
Talibu pretinieki paziņo par apriņķa ieņemšanu Afganistānas ziemeļos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Bruņots grupējums, kas cīnās pret Afganistānā valdošo islāmistu grupējumu "Taliban", paziņojis, ka pārņēmis kontroli pār stratēģiski svarīgu apriņķi valsts ziemeļos.

Nacionālā pretošanās fronte (NPF) pirmdienas vakarā pavēstīja, ka tās spēki iekarojuši Badahšānas provinces Šekajas apriņķi. Šī ir pirmā reize, kad kāds prettalibu grupējums paziņojis par kontroles pārņemšanu pār kādu no apriņķiem kopš talibu atgriešanās pie varas pagājušā gada vasaras beigās.

Stratēģiskais Šekajas apriņķis, kura platība ir 620 kvadrātkilometri un kurā ir vairāk nekā 31 000 iedzīvotāju, atrodas pie Afganistānas un Tadžikistānas robežas.

Talibu ieceltais apriņķa gubernators ir aizturēts, paziņojumā norādīja NPF pārstāvis Sebgatulla Ahmadi. Sociālajos tīklos publicētajā videoierakstā sagūstītais gubernators stāstīja, kā brauciena laikā viņam no slēpņa uzbrukuši NPF kaujinieki.

Talibu iestādes Kabulā apgalvoja, ka NPF paziņojums par apriņķa ieņemšanu neatbilst patiesībai. Talibu preses pārstāvis Badahšānas provincē Mezudins Ahmadi otrdien aģentūrai DPA sacīja, ka Šekajas apriņķis nav ieņemts, taču apstiprināja, ka gubernators tika sagūstīts, taču apgalvoja, ka viņš vēlāk atbrīvots.

NPF radusies Pandžšīras ielejā uz ziemeļiem no Kabulas. Grupējuma dibinātājs ir Ahmads Masuds. Viņa tēvs ir Ahmada Šahs Masuds, kurš bija viens no prettalibu kaujinieku līderiem 90.gados.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu