Sv, 4.12.2022.

Foto ⟩ VVD atklāj nozīmīgu vides pārkāpumu un aptur gaisa piesārņojuma avotu Jelgavas centrā

TVNET
VVD atklāj nozīmīgu vides pārkāpumu un aptur gaisa piesārņojuma avotu Jelgavas centrā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Valsts vides dienests

Aizvadītajā nedēļā Jelgavā Valsts vides dienestam (VVD) izdevās atklāt un novērst būtisku vides pārkāpumu. Konstatēts, ka uzņēmums, kas nodarbojas ar atkritumu savākšanu un uzglabāšanu, savā teritorijā dedzina vara un plastmasas kabeļus. Teritorijā atrasti divi metāla konteineri, kas ierīkoti ar mērķi dedzināt kabeļus lielos apjomos, radot gaisa piesārņojumu pilsētā.

Saņemot iedzīvotāju ziņojumus par tumšiem, ķīmiskas smakas dūmiem Dzelzceļnieku ielā 8A, Jelgavā, inspektori veica apsekošanu adresē, kur atrodas atkritumu savākšanas un uzglabāšanas vieta un metāllūžņu noliktava SIA TM CAPITAL. Iedzīvotāju sūdzībā minētais apstiprinājās un pārbaudes brīdī tika konstatētas atkritumu dedzināšanas rezultātā radušās uguns liesmas un dūmi. Pretlikumīgās darbības tika apturētas. Par to, ka līdzīgas darbības veiktas jau iepriekš, liecināja pie sadedzināšanas vietas esošie 5 big bag maisi ar apdedzinātiem vara kabeļiem un 2 metāla tvertnes, kas ierīkotas atkritumu kabeļu apdedzināšanai.

Foto: VVD atklāj nozīmīgu vides pārkāpumu un aptur gaisa piesārņojuma avotu Jelgavas centrā

Atkritumiem sadegot šādā vietā, veidā un apstākļos, ne vien tiek piesārņota vide un gaiss ar degšanas rezultātā radītiem kaitīgiem produktiem un bīstamām vielām, bet arī radīts apdraudējums cilvēku veselībai.

VVD atzīmē, ka diemžēl pretlikumīga atkritumu dedzināšana ir bieži sastopams vides pārkāpums, tomēr vairumā gadījumu to veic cilvēki, kuriem trūkst izpratnes par vides prasībām un to, kādu kaitējumu dabai un cilvēku veselībai nodara sadegšanas procesā radušās un gaisā nonākušās ķīmiskās vielas. Šajā gadījumā pārkāpumu veica uzņēmums, kuram ir atļauja un kuram bija jāapzinās atkritumu dedzināšanas ķīmisko vielu ietekmi. Konkrētais uzņēmums ir saņēmis VVD izsniegtu B kategorijas piesārņojošās darbības atļauju, kas paredz atkritumu apsaimniekošanu, ievērojot vides aizsardzības prasības. Arī atļaujas nosacījumi ar šīm darbībām tikuši būtiski pārkāpti.

Lai gan pārbaudes laikā pēc VVD norādījumiem uzņēmuma pārstāvji nekavējoties nodzēsa uguni un  un pārtrauca atkritumu dedzināšanu, konstatētais pārkāpums ir administratīvi sodāma rīcība. Par notikušo ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu. Šajā gadījumā pārkāpums ir tiek vērtēts kā nozīmīgs un par to tiks pieespriests sods.

VVD norāda, ka svarīgs faktors ātrai un veiksmīgai vides pārkāpumu novēršanai ir zinoša sabiedrība, kas spēj atpazīt vides pārkāpumus un aktīvi rīkoties, lai veicinātu to novēršanu. Iedzīvotāju ziņojumi arī šajā reizē bijis svarīgs faktors situācijas risināšanā. VVD arī turpmāk aicina, pamanot negodprātīgu rīcību pret vidi, ziņot dienestam, zvanot uz +371 26338800 vai izmantojot Vides SOS mobilo aplikāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu