P, 30.01.2023.

Par aicinājumu atbalstīt Krievijas armiju "TV Rain" ir pamats atņemt licenci, pauž eksperti

TVNET/LETA
Par aicinājumu atbalstīt Krievijas armiju "TV Rain" ir pamats atņemt licenci, pauž eksperti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.
Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks. Foto: Ieva Lūka/LETA

Par aicinājumu atbalstīt Krievijas armiju Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"), ir pamats atņemt licenci, šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis un Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.

Balodis uzsvēra, ka Krievijas liberālajiem medijiem ir vērts atgādināt, ka viņi Latvijā ir laipni aicināti ar nosacījumu, ka viņi nekļūst par Kremļa ruporu, taču «TV Rain» žurnālista izteikumu esot pamats izvērtēt.

Rostoks pauda nostāju, ka «TV Rain» ir jāievēro tie noteikumi, kādi TV programmai ir noteikti darbam Latvijā.

Ja ir fiksēts jau trešais pārkāpums, tad ir jābūt nopietnam izvērtējumam, vērtēja Rostoks.

Kā vēstīts, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietu pret TV programmu «Doždj», kas raida ar Latvijas licenci, par aicinājumu palīdzēt Krievijas armijai.

Lieta ierosināta pēc 1.decembrī raidījumā «Zģes i seičas» («Здесь и сейчас»/«Te un tagad») izskanējušā aicinājuma sniegt informāciju par mobilizēto Krievijas armijas karavīru dienestu frontē. Raidījuma vadītājs izteica cerību, ka telekanālam izdevies vairākiem karavīriem palīdzēt, piemēram, ar «ekipējumu vai elementārām ērtībām frontē».

Iepriekš Āboliņš norādīja, ka tas ir Latvijas drošības jautājums, kas tiks risināts likumā noteiktajā kārtībā.

Šis var kļūt par trešo būtisko «Doždj» pārkāpumu pēdējo mēnešu laikā. Par trīs būtisku pārkāpumu izdarīšanu NEPLP ir tiesīga anulēt kanāla apraides atļauju.

NEPLP otrdien, 6.decembrī, sanāks uz sēdi, lai vērtētu situāciju saistībā ar Krievijas neatkarīgo TV programmu «TV Rain».

Tikmēr Nacionālā apvienība (NA) pirmdien izplatījusi aicinājumu atbildīgajām iestādēm lemt par «Doždj» raidīšanas izbeigšanu no Latvijas teritorijas un par kanāla darbinieku izraidīšanu no valsts, aģentūru LETA informēja NA politiķis Edvīns Šnore.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsver, ka pašlaik, kad Krievija ir ielauzusies Ukrainā un slepkavo tās cilvēkus, jebkāds atbalsts Krievijas karavīriem - morāls vai materiāls - ir noziedzīgs.

«Cīnīties pret Putina režīma korupciju armijā pašlaik nozīmē to pašu, ko pienest slepkavam patronas,» pauda politiķis.

Žurnāliste Jekaterina Kotrikadze piektdien raidījumā «Zģes i seičas» pavēstīja, ka «Doždj» nolēmis pārtraukt sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš ceturtdien vadīja raidījumu un izteicās par atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

NEPLP piemēroja «Doždj» 10 000 eiro sodu par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par «mūsu armiju». Šis gadījums bija otrais būtiskais pārkāpums pēdējo mēnešu laikā.

LETA jau vēstīja, ka neatkarīgais televīzijas kanāls «Doždj» darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par «viltus ziņām». Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

«Doždj» 18.jūlijā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot tostarp no studijas Rīgā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu