Veikalu ķēde "Lats" pērn slēgusi 31 tirdzniecības vietu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Schutterstock.com

Veikalu ķēde "Lats" pagājušajā gadā slēgusi 31 tirdzniecības vietu, pavēstīja SIA "Latvijas tirgotāju savienības" valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.

Tostarp Rīga slēgti deviņi veikali, Zemgalē - pieci veikali, Vidzemē - astoņi veikali, Latgalē - seši veikali, bet Kurzemē pērn aizvērti trīs veikali.

Līdztekus pērn atvērtas 20 jaunas tirdzniecības vietas.

"Mazo lauku veikalu vadītāji bija nobažījušies par krīzes ietekmi un arī Covid-19 pandēmijas sekām, tomēr pārliecinoši lielākā daļa spēja noturēties un izdzīvot - varētu teikt, ka 90% "Lats" tīkla veikalu turpina darbību", sacīja Okmanis, piebilstot, ka kopumā 2022.gadā "Latvijas tirgotāju savienības" apgrozījums ir kāpis. Latvijā kopumā ir apmēram 500 "Lats" veikalu.

Kā vienu no apgrozījuma kāpuma ietekmējošajiem faktoriem uzņēmuma valdes priekšsēdētājs minēja silto vasaru, kas mudināja cilvēkus doties uz laukiem, tādējādi palielinot pircēju skaitu.

Taujāts par 2023.gada prognozēm, Okmanis pauda, ka nākotnē raugās ar optimismu, jo cenu kāpuma augstākais punkts ir aiz muguras. "Redzam piegādātāju cenu maiņu, tās jau pašlaik tiek pakāpeniski pazeminātas. Arī elektrības cenas biržā, kaut arī vēl svārstās, samazinās, salīdzinot ar neseno cenu kāpumu," skaidroja Okmanis.

Komentējot grūtības, ar kurām nācies saskarties "Lats" veikalu tīklam, viņš minēja, ka depozīta sistēmas ieviešana negatīvi ietekmēja tirgotājus, jo situācijā, kad daudzviet jau tā trūkst pārdevēju, būtisku auga viņu noslodze.

"Latvijas tirgotāju savienība" 2021.gadā strādāja ar 11,101 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 6,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa saruka par 23,8% - līdz 1,053 miljoniem eiro.

"Latvijas tirgotāju savienība" reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmuma īpašnieki ir Okmanis - 42,99%, Inga Tunste - 39,02%, Agita Vanaģele - 10,02%, Ēriks Pīlādzis - 2%, Velga Kalniņa - 2%, Rauls Baumanis - 2%, Arnolds Taukulis - 0,98% un Jeļena Okmane - 0,98%.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu