Pk, 24.03.2023.

Video ⟩ Robežposteņos trūkst 17% muitas darbinieku; sākotnējā alga - 760 eiro bruto

TVNET/LETA
Robežposteņos trūkst 17% muitas darbinieku; sākotnējā alga - 760 eiro bruto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.
VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Muitas pārvaldē trūkst 17% darbinieku, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

Viņš arī informēja, ka šobrīd Muitas pārvaldē ir apmēram 120 vakanču.

"Ļoti ceram, ka muitnieku darbs beidzot tiks novērtēts, un mēs beidzot sagaidīsim algu pieaugumu," teica Zukuls, piebilstot, ka šobrīd, pieņemot darbā jaunus darbiniekus, atalgojums muitā ir 760-820 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tāpat Zukuls norādīja, ka muita pērn īstenoja trīs pamatuzdevumus, tostarp nodrošināja, lai apritē nenonāktu preču viltojumi, nodrošināja akcīzes preču kontrabandas apturēšanu, kā arī sankcijām pakļauto preču kontroli.

Pēc Muitas pārvaldes direktora teiktā, 2022.gadā konfiscēti kopumā 27 000 viltotu preču, tostarp 20 000 bija viltotas rotaļlietas.

Pagājušajā gadā muita konstatējuši arī apmēram 17 miljonus kontrabandas cigarešu, kas ir mazā nekā gadu iepriekš, taču ir palielinājies konstatēto gadījumu skaits. Tāpat akmeņogļu kravas, kurās iepriekš visbiezāk tika konstatētas kontrabandas cigaretes, ir nomainījis čuguns.

Pagājušajā gadā, veicot Eiropas Savienībā (ES) pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju ievērošanas kontroli, Muitas pārvalde konstatējusi apmēram 3000 pārkāpumu, liedzot ievest vai eksportēt noteiktas preces, tostarp pamatā pārkāpumi konstatēti mēģinājumos ievest preces ES.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu