Sv, 11.06.2023.

No Latvijas ielidojušam helikopteram Kauņā liedz turpināt ceļu uz Pleskavu; aizdomas par sankciju pārkāpšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Shutterstock

Kauņas lidostā no Latvijas ielidojušam privātajam helikopteram aizliegts turpināt ceļu uz Pleskavu, jo radušās aizdomas par iespējamu starptautisko sankciju Krievijai apiešanas mēģinājumu, paziņoja Lietuvas Satiksmes drošības pārvaldē.

Pārvaldē informē, ka lidaparāts aizturēts pirmdien, 24.aprīlī, līdz varasiestādes noskaidros lidojuma un citu informāciju.

"Helikoptera "UP-RB008" lidojuma detaļas un visu ar to saistīto informāciju pašlaik izvērtē varasiestādes, kas atbildīgas par starptautisko sankciju izpildi," paziņoja Lietuvas Satiksmes drošības pārvaldē.

Helikopters Traķu rajona Palukņu lidlaukā piektdien, 21.aprīlī, ieradās no Latvijas un vēlāk devās uz Kauņas lidostu.

Pirmdien, 24.aprīlī, Lietuvas Satiksmes drošības pārvalde sazinājās ar helikoptera īpašnieku, kurš informēja, ka lidaparātam jādodas uz Astanu Kazahstānā.

Uzraugs paziņoja, ka gaida visus nepieciešamos dokumentus, lai pārliecinātos, ka netiek pārtrauktas starptautiskās sankcijas.

"Helikopters pašlaik atrodas Kauņas lidostā un tas nevarēs doties prom no Lietuvas, kamēr Lietuvas Satiksmes drošības pārvalde nebūs izvērtējusi visus lidojuma apstākļus," informē institūcijā.

Eiropas Savienības sankcijas aizliedz bloka teritorijā atļaut nolaisties, pacelties vai pārlidot Krievijas lidsabiedrību vai Krievijā reģistrētiem lidaparātiem, kā arī lidaparātiem, kuri pieder, ir fraktēti vai citā veidā atrodas Krievijas fizisku vai juridisku personu kontrolē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu