Arī entomologs Voldemārs Spuņģis atzīst, ka 10% var pozitīvi ietekmēt apputeksnētājus: “Ja robotizēto pļāvēju īpašnieki izmantos šo funkciju, manuprāt, tas būs vērtīgi, jo arī neliela piemājas pļavas zona, ja tur piesēj kādus nektāraugus, sekmēs bišu un citu apputeksnētāju viesošanos dārzā. Pārsvarā jau tehnikas ražotāji vienmēr ir domājuši tieši par cilvēkiem - lai mauriņš izskatās pēc iespējas skaistāks, gludāks, tāpēc ir prieks par ražotāju iniciatīvu tomēr pievērst vairāk uzmanības arī dabas daudzveidībai.”
“Jau ilgi strādājot šajā uzņēmumā, man ir liels prieks vērot, ka Husqvarna neatlaidīgi turpina radīt arvien jaunus un inovatīvus risinājumus, rūpējoties gan par cilvēku vajadzībām, gan arī par vidi mums apkārt. Un šī jaunā funkcija man personīgi šķiet ārkārtīgi nozīmīga, lai aktualizētu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un ar maziem soļiem atgrieztu savvaļas burvību savos dārzos,” teic SIA "Husqvarna Latvija" vadītājs Mārtiņš Veismanis.
Iepazīstinām ar Rewilding Mode funkciju
Šī jaunā funkcija lietotājiem atvieglo darbu, jo tā automātiski atvēl vismaz 10% no dārza zonai, kurā tiek sekmēta bioloģiskā daudzveidība. Ar satelītu palīdzību, kas nosaka dārza izmērus, robotizētā zāles pļāvēja lietotne kā sākumpunktu aprēķina šim procentam atbilstošu platību. Pēc tam lietotāji var izvēlēties piemājas pļavas zonai vispiemērotāko vietu, kā arī to palielināt.
“Šī, iespējams, nav mūsu līdz šim modernākā funkcija, taču tā var būt pati svarīgākā. Daudzi no mums, kas strādā produktu inovāciju jomā, aizraujas ar bioloģisko daudzveidību un uzskata, ka šajā kontekstā tehnoloģijai ir nozīme. Mēs ceram, ka arī citi robotizētās zāliena kopšanas nozares pārstāvji sekos šim piemēram un ieviesīs Rewilding Mode funkciju arī savos produktos,” stāsta Patriks Jāgensteds (Patrik Jägenstedt), Husqvarna inovāciju direktors.