VID seminārā skaidros par izmaiņām kontroles pasākumos

TVNET/LETA
Foto: Ieva Lūka/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) 12.jūlijā rīkos tiešsaistes semināru par izmaiņām VID kontroles pasākumos un iespējām samazināt soda maksājumus, informēja VID pārstāvji.

Šī gada 30.jūnijā stājās spēkā divi svarīgi jaunumi saistībā ar VID īstenoto pārbaužu procesu. Līdz šim VID izmantotos četrus dažādus nodokļu pārbaužu veidus - tematiskā pārbaude, datu atbilstības pārbaude, ar nodokli apliekamā objekta precizēšana un nodokļu apmēra precizēšana - turpmāk aizstās viens - nodokļu kontrole.

Tāpat ir spēkā jaunas vienošanās iespējas, kas ļauj nodokļu maksātājiem samazināt soda maksājumu nodokļu kontroles un nodokļu audita gadījumā.

Lai skaidrotu un atbildētu uz jautājumiem par abiem jauninājumiem, VID aicina uzņēmumus un iedzīvotājus uz tiešsaistes semināru "Kas ir nodokļu kontrole un kā vienošanās līgums ar VID samazina maksājumus?" šī gada 12.jūlijā plkst.13 VID kontā sociālajā platformā "Youtube".

Tiešsaistes seminārā VID speciālisti skaidros, kā norisinās nodokļu kontrole jeb jaunais, vienkāršotais nodokļu pārbaudes veids, kas aizstāj līdz šim īstenotās četras dažādās pārbaudes, kā arī kādas ir vienošanās iespējas ar VID, lai, apņemoties nomaksāt nesamaksātos nodokļus, līdz pat 85% samazinātu nokavējuma naudu un samazinātu vai pilnībā atceltu soda naudu nodokļu kontroles un nodokļu audita gadījumā.

Svarīgākais
Uz augšu