Timotijs Snaiders rakstījis, ka "Iļjins sniedza metafizisku un morālu pamatojumu politiskajam totalitārismam, ko viņš izteica fašistiskas valsts praktiskās aprisēs".
Jāpielieto taktiskie kodolieroči
"Vai tad mūsu tēvi un vectēvi par velti ieguldīja naudu un laiku kodolvairoga izveidē, ka mēs to neizmantojam?" tā retoriski jautāja raidījuma "Vakars ar Vladimiru Solovjovu" vadītājs. Jāteic, ka šajā ziņā Krievija atkal kļuvusi daudz agresīvāka. Tiek runāts par to, ka pret Ukrainu varētu pielietot taktiskos kodolieročus, ka noteikti ir jāveic kodolieroču izmēģinājumi.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina ārpolitikas padomnieks Sergejs Karaganovs visā nopietnībā izteica garus spriedelējumus par to, ka Rietumvalstis vairs nebaidās no Krievijas, taču esot jāliek saprast, ka Krievija "suverenitātes apdraudējuma gadījumā" ir gatava dot preventīvu kodoltriecienu. Karaganovs arī apgalvoja, ka viņš "neredz nekādu iespēju pamodināt Rietumu pasaules elitē pašsaglabāšanās sajūtu, izņemot ar kodoldraudu eskalāciju".
"Ja būs jāizmanto kodolieroči (nedod Dievs), triecienam vajadzētu būt pietiekami lielam," uzskata Putina padomnieks, kurš darbojas Krievijas Drošības padomes Zinātniskajā padomē. Hārvardas Kenedija skolas projekta "Russia Matters" ietvaros publicētā rakstā norādīts, ka Karaganova apgalvojumus var interpretēt kā ar Krievijas valdību saistītu ekspertu centienu turpinājumu iebiedēt Rietumus, lai tie pārtrauktu atbalstu Ukrainai notiekošajā karā ar Krieviju.
Savukārt Krievijas domes deputāts un atvaļinātais ģenerālis Andrejs Guruļovs pilnā nopietnībā apgalvoja, ka ir sācies Trešais pasaules karš, kura redzamā fāze pagaidām ir tikai Ukrainā, bet tai noteikti sekos vēl citi bruņoti konflikti. Kremļa ideologi aktīvi pauda, ka Krievija nekādā gadījumā nepaliks malā Taivānas konfliktā, kas esot neizbēgams, un Krievija palīdzēs Ķīnai militāri, jo nevarot pieļaut, ka Taivāna nonāk ASV protektorātā. Tāpat saskaņā ar Guruļova teikto potenciāla konfliktu zona esot Arktika, kur ASV apdraudot Krievijas leģitīmās intereses.