Vācija šajā pavasarī tikusi ierauta nepatīkamā tiesas procesā Starptautiskajā tiesā - tai jāaizstāvas pret apsūdzībām par genocīda atbalstīšanu Gazas joslā. Tomēr kam šāda tiesvedība ir izdevīga, un kāpēc to ierosinājusi Nikaragva?

Marta sākumā Nikaragva vērsās Starptautiskajā tiesā Hāgā ar 43 lapas garu iesniegumu, kurā apsūdzēja Vāciju par Genocīda konvencijas pārkāpšanu, sniedzot militāru, finansiālu un politisku atbalstu Izraēlas operācijām Gazas joslā, kā arī apturot finansējumu ANO palestīniešu bēgļu aģentūrai.

Liecinot tiesā aprīļa otrajā nedēļā, Nikaragvas vēstnieks Nīderlandē skaidroja, ka viņa valsts sākusi tiesvedību pret Vāciju “visu palestīniešu vārdā, kuri pakļauti vienai no destruktīvākajām militārajām operācijām mūslaiku vēsturē” , un pieprasīja tiesai likt Vācijai apturēt bruņojuma eksportu uz Izraēlu, kā arī atjaunot finansējumu bēgļu aģentūrai. Tomēr kādēļ šo procesu sāka tieši maza Centrālamerikas valsts, kurai šķietami ar Izraēlu, Palestīnu un Tuvo Austrumu reģionu kopumā ir ļoti maz saistību? Rietumvalstu izlūkdienestu ievāktā informācija liecina, ka savu pirkstu varētu būt pielikusi arī Krievija.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X