Video Linkaits komentē pārmetumus par patiesās ainas neatklāšanu saistībā ar "Rail Baltica" (2)

Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits
Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits Foto: Zane Bitere / LETA

Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) neļāva pilnvērtīgi informēt valdību par dzelzceļa "Rail Baltica" projekta izmaksu pieaugumu, pauda Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji. Pats Linkaits šīs apsūdzības noraida, vēsta Panorāma.

Ministrijā norāda, ka 2022.gada martā SM bija sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kas saturēja informāciju par izmaksu pieaugumu "Rail Baltica" projektā. Tomēr SM atzīmē, ka šī ziņojuma tālāku virzību apturēja tā laika satiksmes ministrs Linkaits, vēlāk valdībā iesniedzot informatīvo ziņojumu, kurā bija norādītas zemākas aplēses par projekta izmaksām.

Attiecīgi ziņojumā, kas bija sagatavots 2022.gada martā, norādīts, ka 2021.gada cenās projekta finanšu resursu deficīts Latvijas aktivitāšu īstenošanai varētu būt sasniedzis 1,6-1,7 miljardus eiro un ka projekta Latvijas aktivitāšu kopējās izmaksas sasniegušas 3,4 miljardus eiro, informē SM.

Taču no Tiesību aktu portālā pieejamās informācijas ministrija secinājusi, ka šīs ziņojuma versijas iesniegšanu Ministru kabinetā apturējis Linkaits. Tā vietā Ministru kabineta sēdē 2022.gada 24.maijā tika skatīta jauna ziņojuma versija, kurā norādīta atšķirīga informācija par "Rail Baltica" projekta izmaksu deficītu.

SM pārstāvji vērš uzmanību, ka izmainītajā ziņojuma versijā norādīts, ka deficīts 2016.gada cenās varētu būt sasniedzis 0,64-0,74 miljardus eiro un ka kopējās projekta Latvijas aktivitāšu izmaksas būšot 2,4 miljardi eiro.

Savukārt, balstoties uz šā gada 11.jūnijā izskatīto informatīvo ziņojumu Ministru kabinetā, SM atzīmē, ka jau 2021.gada iekšējās aplēses par "Rail Baltica" projekta izmaksām Latvijas aktivitātēm bija sasniegušas gandrīz piecus miljardus eiro.

Ministrija šādus secinājumus pauž, ņemot vērā starptautiskā kopuzņēmuma "RB Rail" sniegtās aplēses par tā brīža tehnisko projektu datiem, papildinot, ka nav skaidrs, kādēļ Linkaita iesniegtajos ziņojumos netika norādīta pilnvērtīga un aktuālā informācija par projektam nepieciešamo investīciju pieaugumu.

Vienlaikus Valsts kontroles (VK) publicētajā ziņojumā norādīts, ka lēmumu pieņemšanā un projekta uzraudzībā nepietiekami bijis iesaistīts Ministru kabinets, kā arī VK secinājusi, ka SM ir apstiprinājusi projekta tvēruma izmaiņas, taču ne visos gadījumos Ministru kabinets ir ticis informēts par izmaiņām, salīdzinot ar sākotnēji apstiprināto, šo izmaiņu pamatojumu, ietekmi uz projekta kopējām izmaksām un valsts budžetu, atzīmē SM.

Lai nodrošinātu caurskatāmību par "Rail Baltica" projekta līdzšinējo ieviešanu un pārvaldību, SM ir sākusi atslepenot dokumentus, kuriem iepriekš bija noteikts ierobežotas pieejamības statuss.

Visi atslepenotie informatīvie ziņojumi ir pieejami SM mājaslapā.

Pārmetumiem nepiekrīt bijušais ministrs Linkaits.

"Ikviens ministrs, lasot kādus ziņojumus, izdara savas korekcijas šajos te dokumentos atbilstoši tam, ar kādu pārliecību viņš ir gatavs iet uz Ministru kabinetu. Es esmu iedziļinājies visos un katrā dokumentā, ko Satiksmes ministrija ir virzījusi uz Ministru kabinetu. Tāpēc esmu gatavs atbildēt par katru dokumentu un vārdu, kas ir katrā konkrētā dokumentā," sacīja Linkaits.

Vairāk skaties sižetā!

Svarīgākais
Uz augšu