RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Diemžēl daļa no viņiem ar mums vairs nebūs nākamgad...

TVNET 12
Foto: TVNET

Izskanējušas negatīvas prognozes, ka minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu noteikšana visām algām, tostarp arī nepilnām slodzēm, nākamgad uzņēmējiem liks likvidēt desmitiem tūkstošu darbavietu. Par sociālo nodokli politiķi meklē kompromisus, bet jau aizvadītajā gadā vairāki Latvijā zināmi uzņēmumi pārtraukuši darbību vai saskārušies ar pamatīgām finanšu grūtībām, nespējot panest nodokļu nastu un citus apgrūtinājumus.

Ādažu kafejnīcas īpašnieku aizkustinošā vēstule

FOTO: facebook.com/madcafe.adazi

Ādažos esošās kafejnīcas «Madcafe» īpašnieki Dace un Aigars publicējuši aizkustinošu vēstuli par to, ka ir spiesti pārtraukt savu biznesu. Viņi norāda: «Nodokļu politika daudzu gadu garumā mūs ir situsi pamatīgi un sit joprojām.» Viņi atklāj, ka godīgā ceļā darboties un turpināt savu uzņēmējdarbību nespēj.

Kafejnīcas pārstāvji Facebook raksta: «Mīļie draugi! Mēs ļoti novērtējam atbalstu, kādu esat mums snieguši nu jau gandrīz divarpus gadu garumā, tāpēc vēlamies būt tikpat atklāti kā līdz šim.

Pašlaik esam nonākuši punktā, kad skaidrs ir viens —

godīgā ceļā darboties un turpināt savu uzņēmējdarbību mēs nespējam.

Tas, kā citi ēdināšanas uzņēmumi spēj darboties ilgāk par diviem gadiem, mums nav brīnums. Ir vairāki faktori, kas to dara iespējamu, taču tas nav mūsu ceļš.

Mums nav ne investoru, ne lobiju, ne fiktīvas grāmatvedības, ne sakaru «īstajās» iestādēs, un mums nav arī vēlmes kaut ko no tā iegūt. Mums nav arī kredītu bankās, kas liktu mums turpināt par katru cenu, vai laika, kad domāt, «ko un kā apiet», lai visu turpinātu.

Mūsuprāt, vajadzētu pietikt ar vēlmi darboties, ik dienu šo vēlmi ar prieku un pēc labākās sirdsapziņas īstenot un būt godīgam attiecībā pret sevi, saviem darbiniekiem un valsti.

Diemžēl esam tajā kategorijā, par kuru bēdīgi slavenā deputāte teica, ka «tas nav uzņēmējs, kurš nespēj nomaksāt nodokļus».

Un mēs nespējam. Gribam, bet nespējam. Tie, kuri tagad grib izsaukties, ka kaut kas ir jāmaina uzņēmuma darbībā, ir jāpārkvalificējas, ir jā… jā… jādara kaut kas cits, un tad jau būs labi, – tie droši vien dzīvo kosmosā, turklāt ne Ādažu kosmosā..»

Arī iemīļoto Berģu bodi slēdz

FOTO: facebook.com/bergubode

Pēdējā laikā, strādājot savā veikalā, var nopelnīt tikai tik daudz, lai samaksātu īri un nodokļus, bet nekam citam nesanāk. Tā sarunā ar portālu TVNET pastāstīja Berģu bodes īpašnieks Kaspars Vainovskis, apstiprinot, ka daudzu iemīļotais veikaliņš darbosies tikai līdz Jaunajam gadam; pēc tam to aizvērs. Viņš skaidro, ka pēdējā laikā rīdzinieki kļuvuši krietni nabadzīgāki un ievērojami kritusies cilvēku pirktspēja.

Augstie nodokļi un īres maksas

Vainovskis sarunā ar portālu TVNET apstiprināja, ka veikala darbu iecerēts turpināt tikai līdz Jaunajam gadam, bet pēc tam to plānots aizvērt.

Kāds pamatojums šādam lēmumam? Pavisam vienkāršs! Šobrīd, strādājot savā veikalā, uzņēmēji varot nopelnīt tikai tik daudz, lai samaksātu īri un nodokļus. Algām nesanākot.

Kaspars un viņa sieva Inese, darbojoties kā uzņēmēji, nesaņemot atalgojumu, bet gan pārtiekot no tā, kas paliek pāri, tostarp precēm, kurām beigušies derīguma termiņi.

Arī citus darbiniekus viņi nevarot atļauties algot, jo neesot iespējams samaksāt par viņiem nodokļus.

Samazinājusies rīdzinieku pirktspēja

Vainovskis arī skaidroja, ka pēdējā gada laikā būtiski kritusies iedzīvotāju, īpaši rīdzinieku pirktspēja. Vēl nesen Berģu bodē vienā dienā varēja ietirgot 500 eiro, bet tagad šī summa ir nokritusies līdz 100, 150, 200 eiro, kas ir krietni mazāk nekā iepriekš.

Vēl pagājušajā gadā varējām laicīgi norēķināties ar piegādātājiem, bet šogad mums veidojas parādi.

Rīgas tauta ir kļuvusi daudz nabadzīgāka.

Turklāt daudzi ir izbraukuši no Latvijas uz ārvalstīm. Vainovskis pazīst četras ģimenes, kas pēdējā laikā aizceļojušas uz ārzemēm.

Aizver populāro eko veikalu «Dabas dobe»

FOTO: facebook.com/Dabas-Dobe

Eko veikala «Dabas dobe» tirdzniecības vieta, kas atradās Rīgā, Brīvības gatvē 352, bija viena no populārākajām vietām, kur iegādāties dažādus veselīgus, cilvēka veselībai un dabai draudzīgus pārtikas produktus.

Produktus varēja gan pasūtīt internetā ar piegādi uz mājām, gan arī iegādāties veikalā Brīvības gatvē.

Iecienītās tirdzniecības vietas slēgšanas iemesli bija vairāki: Latvijas tirgus ir mazs, tas nepieaug, cilvēku pirktspēja ir ierobežota un arī nekāpj. Līdz ar to uzņēmums nevarēja ieguldīt attīstībā un bija spiests darboties uz vietas.

Tāpat laika gaitā aug uzņēmēju administratīvās izmaksas un gadās, ka kāda kontrolējošā iestāde vēl nosaka sodu.

«Dabas dobes» veikals un interneta tirdzniecība darbojās no 2007. gada līdz 2016. gadam.

Kosmētikas ražotāja «Dzintars» nedienas

FOTO: TVNET

Kosmētikas ražotājs «Dzintars» šogad nonāca finanšu grūtībās. Patlaban «Dzintars» turpina izstrādāt tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu.

Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008.gadā, bet otra 2014.gadā, veicinājušas «Dzintara» tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

Vēl pavisam nesen sociālajos tīklos daudzi iedzīvotāji, uzzinot, ka kosmētikas ražotāju AS «Dzintars» skārušas finansiālas grūtības, iegādājās un aicināja arī citus pirkt uzņēmuma produkciju, tādā veidā to atbalstot. Vienlaikus uzņēmums ne pirmo gadu strādājis ar zaudējumiem. Turklāt šā gada septembrī uzņēmums iekļuvis 100 lielāko nodokļu parādnieku topā. «Dzintars» nodokļos nebija samaksājis vairāk nekā trīs miljonus eiro.

Mēģina pārdot pārdot «KVV Liepājas metalurgu»

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Administrators Guntars Koris izstrādājis uzņēmuma mantas pārdošanas plānu un nosūtījis to saskaņošanai uzņēmuma kreditoriem.

Saskaņā ar Maksātnespējas likumu mantas pārdošanas termiņš ir seši mēneši no procesa pasludināšanas dienas jeb 2017.gada 16.marts. Protams, administrators var lūgt šo termiņu pagarināt.

2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina «KVV Liepājas metalurgu» par maksātnespējīgu.

«KVV Liepājas metalurga» ražotnē maksātnespējas pasludināšanas dienā 16.septembrī bija nodarbināti 147 darbinieki. Rūpnīcā šobrīd strādājošo darbinieku uzdevums galvenokārt ir nodrošināt rūpnīcas iekārtu un citas mantas saglabāšanu. Maksātnespējas procesa laikā objekts tiek apsargāts.

Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmums SIA «FeLM» prognozē, ka maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» aktīvus varētu sākt realizēt ne agrāk kā 2017.gada pavasarī.

«Latvijas propāna gāze» paziņo par plānotu kolektīvo atlaišanu

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Ņemot vērā nākamgad plānotās izmaiņas sociālo iemaksu iekasēšanā, SIA «Latvijas propāna gāze» paredzējusi veikt kolektīvo atlaišanu, pārtraucot darba attiecības ar aptuveni 185 darbiniekiem.

Kā pamatojums šādiem plāniem minēti Saeimas apstiprinātie grozījumi likumā «Par valsts sociālo apdrošināšanu», kas nosaka, ka no nākamā gada 1.janvāra par katru darba ņēmēju, kam atlīdzība ir mazāka par minimālo algu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs jāveic no valstī noteiktās minimālās algas.

Liepājas Metalurgs
12 Komentāri