Rīgas centrā taps lidojošo koku māja – dabas iedvesmots projekts HOFT

FOTO: city24.lv

Mūsdienu pilsētai un jo īpaši vēsturiskā centra ielām ļoti trūkst dzīvas dabas augu un koku izskatā, tiesa, bieži vien šo problēmu nemaz arī nav iespējams telpiski atrisināt. Vienīgais variants – pacensties pārnest kokus uz ēkām. Tieši šādu ieceri tiek plānots realizēt jaunajā HOFT projektā, kur ēkas fasādes un iekšpagalma jaunajā apjomā tiks ieviesti koki un zaļumi, pilsētas vēsturiskajā centrā veidojot gaisā planējošus dārzus un iedvešot jaunu priekšstatu par iespēju dzīvot tiešā tuvumā dabai, neatkarīgi no stāva, kurā mitināmies.

Projekts Hoft (House Of the Flying Trees), kura nosaukums latviski tulkojams kā «lidojošo koku māja», apvienos sevī zaļu dzīvesveidu, cieņu pret pilsētas vēsturi un mūsdienu arhitektūru. Tas atradīsies Rīgā, Strēlnieku ielā 5, un sastāvēs no divām septiņstāvu dzīvojamām ēkām, kuras būs savienotas ar pazemes autostāvvietu. Ēka Strēlnieku ielā ir rekonstruējams arhitektūras piemineklis ar piebūvētiem diviem stāviem, savukārt pagalmā taps otra – pilnīgi jauna ēka.

FOTO: City24.lv

Projektā būs 42 dzīvokļi platībā no 76 līdz 232 kvadrātmetriem (būs iespējams tos arī apvienot).

Visiem dzīvokļiem ir balkoni, lieli, gaiši logi līdz grīdai ar grezniem skatiem uz pagalmu un kokiem. Griestu augstums 2,90 metri, jumta stāvos – 3,00 metri.
2

Projektējot HOFT, tika veidoti parametri, kas pārsniedz Eiropas Savienības noteiktos būvniecības normatīvus un atbilst paaugstinātām drošuma un komforta prasībām, kas ļauj HOFT pieskaitīt premium klases projektiem.

FOTO: City24.lv

Koncepcijas realizācija

Centrālajā fasādē, mājas pagalmā, terasēs un papildu konstrukcijās, izmantojot speciālu stiprinājumu sistēmu dažādos līmeņos, tiks uzstādīti skujkoki: ciedrs, kalnu priede, dažādi «bonsai» koku veidi, tādējādi radot privātu parku mājas iedzīvotājiem – zaļu oāzi pašā pilsētas centrā.

Tās ir pārdomas par tēmu «kā mēs varam ne tikai saglabāt dabu pilsētā, bet arī to pavairot, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas».
2

Instalācija radīs neparasti spēcīgu iespaidu, ka koki it kā aug dabiskā vidē, kalnu augstienēs un nogāzēs.

FOTO: City24.lv

Arhitektūra

Saudzīga vēsturiskās fasādes atjaunošana, koku kā ēkas arhitektūras sastāvdaļas instalēšana, strukturāla iestiklošana kā spogulis, kas atspoguļo apkārtējo vēsturisko ēku un kalpo par podestu koku uzstādīšanai. Kā apjoms, kas it kā saka: «Es šeit neesmu galvenais, es tikai dodu iespēju tīksmināties par apkārtējo pasauli ārpusē un no savas iekšpuses.»

FOTO: City24.lv

HOFT – tas ir projekts, kurā labiekārtošana nevis papildina arhitektūru, bet to iedvesmo, savijoties ar formām, rada jaunus apjomus un kļūst par vienu veselumu ar fasādi.
2

Virs saudzīgi saglabātas un atjaunotas vēsturiskās fasādes izvietojas absolūti unikāla gaisā planējoša oāze - gluži kā stikla vitrīna, kurā ievietoti dizaina objekti, kuru radītājs ir pati daba.

Atverot vēsturiskās ēkas durvis, jūs nokļūsiet pagalmā – mūsdienu arhitektūras paraugā. Turklāt tik neparastas, ka rodas iespaids, ka ir atvērtas durvis uz tik brīnišķīgu apslēptu pasauli kā Luisa Kerola stāstā «Alise Aizspogulijā».

Apskati lidojošo koku māju HOFT!

Uz augšu
Back