Daugavpils novadā robežsargi izņēmuši 90 000 kontrabandas cigarešu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Rīgas Pašvaldības policija

Valsts robežsardzes darbinieki Daugavpils novadā aizturējuši vienu Latvijas pilsoni par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, kā arī izņēmuši 90 000 kontrabandas cigarešu, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Ceturtdien, pārbaudot informāciju par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, Vecsalienas pagastā kādas viensētas apkaimē robežsargi aizturēja kādu vīrieti ar vairākiem kontrabandas cigarešu saiņiem.

Aizturēšanas laikā 1988.gadā dzimušais vīrietis nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām un mēģināja bēgt, taču nesekmīgi. Notikuma vietā tika izņemts 90 000 cigarešu «Premjer» ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Latvijas pilsonim par ļaunprātīgu nepakļaušanos robežsargu likumīgajām prasībām pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 175.panta sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kas pēc piekritības tiks nodots Daugavpils tiesai. Savukārt par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, kas izdarīts ievērojamā apjomā, pēc Krimināllikuma 221.panta pirmās daļas uzsākts kriminālprocess. Likumpārkāpējs ievietots Valsts policijas Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Uz augšu