T, 10.08.2022.

Šodien sarucis kūlas ugunsgrēku skaits

LETA
Šodien sarucis kūlas ugunsgrēku skaits
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Kūlas ugunsgrēks Spilves pļavās
Kūlas ugunsgrēks Spilves pļavās Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdz ar vasarīgo laika apstākļu atkāpšanos šodien sarucis arī valstī reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits.

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija, šodien līdz plkst.20 Latvijā dzēsti 15 kūlas ugunsgrēki, kas ir aptuveni piecas reizes mazāk nekā vakar.

Līdz ar to kopš šī gada sākuma valstī reģistrēts 751 sausās zāles degšanas gadījums. Pērn visa gada garumā Latvijā tika dzēsti 2253 kūlas ugunsgrēki, bet 2016.gadā - 2730.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu