«ABLV Bank» piederošā «New Hanza Capital» pārdevusi «SG Capital Partners AIFP» kapitāldaļas

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ints Kalnins / Reuters

«ABLV Bank» grupas uzņēmums ieguldījumiem komercīpašumos «New Hanza Capital» pārdevis «SG Capital Partners AIFP» kapitāldaļas, teikts paziņojumā biržai «Nasdaq Riga».

Kompānijas pārstāvji informē, ka saistībā ar «ABLV Bank» izstāšanos no «SG Capital Partners AIFP» pārvaldītā ilgtspējīgā komerciālā nekustamā īpašuma fonda «SG Capital Partners Fund 1» «New Hanza Capital» ir pārdevusi tai piederošās 7500 jeb 30% «SG Capital Partners AIFP» kapitāldaļas, nosakot vienas daļas cenu divu eiro apmērā, kas atbilst tirgus vērtībai.

«SG Capital Partners AIFP» ir 2016.gada novembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks. «New Hanza Capital» ieguva attiecīgās «SG Capital Partners AIFP» kapitāldaļas 2017.gada februārī.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, «ABLV Bank» akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. «ABLV Bank» pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

«ABLV Bank» problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija («FinCEN») februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas «ABLV Bank» par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. «FinCEN» publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka «ABLV Bank» vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš atzīmēja, ka «ABLV Bank» ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. «Turklāt «ABLV Bank» ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem,» viņa sacīja.

«New Hanza Capital» dibināta 2006.gadā. Kompānijas lielākais īpašnieks ar 88% akciju ir «ABLV Bank». Uzņēmuma komercīpašumu portfelī ir VEF biroju ēkas, «airBaltic» centrālais birojs lidostā «Rīga», loģistikas centrs Ķekavas novadā un citi īpašumi. «New Hanza Capital» obligācijas ir iekļautas biržas «Nasdaq Riga» parāda vērtspapīru sarakstā.

Pēc aktīvu apmēra «ABLV Bank» 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas akciju.

Uz augšu