Latvijā radīti gaismekļi izgaismos Formula 1 un MotoGP trasi Kuveitā

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas uzņēmums «Vizulo» izstrādājis un piegādājis LED gaismekļus, kas tiek izmantoti Kuveitā esošās «Motorpilsētas» prestižo Formula 1 un MotoGP sacensību izgaismošanā. 2017. gadā kopumā «Vizulo» ražotā produkcija eksportēta uz 29 valstīm visā pasaulē, bet starp populārākajām bijusi Jaunzēlande, kur kopējais apjoms bijis ap miljons eiro, kam sekoja Izraēla, Francija, Igaunija, Nīderlande un Somija.

2017. gadā attīstībā un izpētē tika ieguldīti 8% no kopējā apgrozījuma. Tāpat pērn tika uzsākta sadarbība ar Latvijas Universitāti, noslēdzot pētniecības līgumu uz trīs gadiem par energoefektīvu LED veidotu industriālu gaismas ķermeņu izstrādi.

Šobrīd notiek «Vizulo» ielu un parka jauno gaismekļu dizaina paraugu reģistrācija. Aktuālie modeļi pirmo reizi tiks prezentēti 18. martā Frankfurtē notiekošajā izstādē «Light and Building 2018».

Uzņēmuma gaismekļi sastopami Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, lidostā «Rīga», kā arī ļoti vairākos galamērķos ārvalstīs – Ziemassvētku vecīša pilsētā Rovaniemi, Francijas slēpošanas kūrortā Kurševelā.

LED gaismekļu ražotāja «Vizulo» apgrozījums 2017. gadā bijis 5,6 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2016. gadu, ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes, bet uzņēmuma eksporta apjomi veidojuši 85% no apgrozījuma, sasniedzot 4,8 miljonus eiro.

Iecavas novadā bāzētajā ražotnē izgatavoti teju uz pusi vairāk gaismekļu nekā pērn – attiecīgi 32,4 tūkstoši un 16,5 tūkstoši 2016. gadā. Uzņēmums 2018. gadā plāno apgrozījumu aptuveni 8 miljonu eiro apmērā.

Plānots, ka lielākās eksporta valstis būs Jaunzēlande, Somija, Francija un Izraēla, kur apgrozījuma apjomus prognozē ap vienu miljonu katrā valstī, savukārt Apvienoto Arābu Emirātu tirgū apjoms plānots ap pusmiljonu eiro.

Uz augšu