C, 11.08.2022.

Grausta statusu Rīgā piešķir bijušo Valsts prezidentu dzīvokļu ēkai

TVNET/LETA
Grausta statusu Rīgā piešķir bijušo Valsts prezidentu dzīvokļu ēkai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Google Maps

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā, pavēstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Pievienota 4. un 5. rindkopa

Ēka pieder septiņiem kopīpašniekiem - Latvijas valstij Finanšu ministrijas personā, trim juridiskām un trim fiziskām personām. Ēka atrodas blakus Ministru kabinetam un tās apsaimniekošanu veic SIA «NIRA fonds apsaimniekošana».

Kā skaidroja Gailīte, ēkas apsaimniekotājs šī gada februārī ir iesniedzis atzinumu, kurā norādīts, ka ēkas fasāde kopumā ir apmierinošā tehniskā stāvoklī, tomēr atsevišķas apmetuma zonas un dzegu elementi ir bojāti un ir sliktā tehniskā stāvoklī, kas rada apdraudējumu personu drošībai. Līdz ar to nepieciešams veikt bīstamo elementu demontēšanu.

Tāpat nomnieks norādīja, ka ēkas kopīpašnieki sapulcē nolēmuši neveikt ēkas fasādes atjaunošanu, līdz ar ko Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija nolēma būvi klasificēt kā B kategorijas vidi degradējošu būvi un piemērot īpašniekiem 3% paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli.

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) informēja, ka ēka Brīvības iela 38 ir kopīpašums - piecstāvu dzīvojamā māja ar kopējo platību 2651,8 kvadrātmetri. Dzīvojamā māja ir sadalīta 14 dzīvokļu īpašumos.

«Finanšu ministrijas valdījumā un VNĪ pārvaldīšanā atrodas kopīpašuma domājamā daļa 660,6 kvadrātmetru platībā - divi dzīvokļi, par kuriem noslēgts telpu nomas līgums ar Valsts Prezidenta kanceleju, kā arī viens dzīvoklis Memoriālo muzeju apvienībai. Lēmumu par līdzekļu ieguldīšanu fasādes atjaunošanā var pieņemt ar kopīpašnieku kopuma lēmumu,» norādīja VNĪ.

Šajā ēkā 2007.gadā dzīvoklis tika piešķirts eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai. Tāpat tajā miteklis tika ierādīts bijušajam prezidentam Guntim Ulmanim. Brīdī, kad savu prezidentūru noslēdza Valdis Zatlers, ēkā brīvu dzīvokļu vairs nebija, līdz ar ko viņam īpašums piemeklēts citviet. Savukārt eksprezidents Andris Bērziņš uz valsts garantētu mitekli nepretendēja.

Likumā «Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu» noteikta garantija, ka, atstājot prezidenta amatu, persona, kas bijusi ievēlēta par Valsts prezidentu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli. Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu