Dzintaru koncertzālē ieskandināts trešais Ziemassvētku festivāls

FOTO: publicitātes

Jau trešo gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisinās krāšņs Ziemassvētku festivāls. Pirmajos trīs festivāla koncertos publika tikās ar Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un operdziedātāju Guntu Gelgoti, kā arī populāriem mūziķiem ģimenes muzikālajā pasakā «Sniegbaltītes Ziemassvētki»

Turpmākajos Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāla koncertos tiksimies vēl ar daudziem brīnišķīgiem māksliniekiem.

26. decembrī plkst. 12 ielūkosimies Sniegbaltītes Ziemassvētku stāstā. Kurš gan nav dzirdējis pasaciņu «Sniegbaltīte un septiņi rūķīši»? Bet vai ir dzirdēta šīs pasakas muzikālā versija? Galvenie varoņi ir tie paši tēli – Sniegbaltīte, Princis, Ļaunā karaliene un septiņi rūķīši, kam klāt piepulcējas arī Vāverīte, Stirniņa, Lāsteka un Ziemassvētku vecītis. Viņu lomās iejutīsies tādi populāri un iemīļoti mākslinieki kā Marlēna Keine, Juris Vizbulis, Laura Lazda, Ilona Bagele, Rihards Plešanovs, Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi, Baleta studijas «Freska» solisti un citi mākslinieki, savukārt pasaku stāstīs Karina Bērziņa.

Koncertprogramma «Ziemas melanholija» ir paredzēta klausītājiem, kuri aiz svētku klišejām un tradicionālās iepirkumu sezonas eksplozijas meklē dziļāku jēgu un nesamākslotas emocijas. Vokālā grupa «Latvian Voices» publiku ievedīs meditatīvās pārdomās, atmosfēriskās mūzikas iespaidā ļaujot klausītājam saklausīt iekšējo balsi, kas vairumam cilvēku gada nogales steigā kļuvusi teju nedzirdama. 27. decembra koncertā izskanēs gan seni un arhaiski Ziemassvētku laika dziedājumi mūsdienīgās, ritmiskās aranžijās, gan grupas oriģinālmūzika.

Pagājušā gada Ziemassvētku festivālā Dzintaru koncertzālē ar ovācijām tika uzņemts sešbalsīgais vīru ansamblis «The Queen’s Six». Šogad viņi mūs priecēs atkal – 28. decembrī plkst. 19.30. «The Queen’s Six» dalībnieki ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Viņi regulāri piedalās karaliskās ģimenes norisēs, un ansamblim piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums. Koncertā dzirdēsim plašu programmu, sākot no viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses polifonijas, krāšņiem madrigāliem un tautas dziesmām līdz populārām un visiem iemīļotām Ziemassvētku dziesmām.

Pianista Vestarda Šimkus solokoncertā 29. decembrī plkst. 19.30, skanēs gan klusas nakts mūzika – dažādu komponistu noktirnes, atgādinādamas par Ziemassvētku nakts sajūtu, gan spožas un galvu reibinošas dejas, kuras noteikti piestāvētu arī elegantai gadumijas ballei. Klausītāji varēs baudīt mūziku, kuru šajos žanros komponējuši Frideriks Šopēns, Ferencs Lists, Sergejs Rahmaņinovs, Aleksandrs Skrjabins, Jans Tīrsens, Mikis Teodorakis, Klauss Kornians un pats Vestards Šimkus. Ņemot vērā, ka Vestarda Šimkus solokoncerts notiks atceltā vokālās grupas «Quorum» laikā, tad visas biļetes, kas iegādātas uz atcelto «Quorum» koncertu, varēs izmantot uz Vestarda Šimkus koncertu.

Gada izskaņā, 30. decembrī plkst. 18.00, kamerorķestris «Sinfonietta Riga», diriģents Andris Veismanis un talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs aicina uz krāšņu vecgada koncertu «Vivaldi Gadalaiki un Vīnes valši». Programmā – Antonio Vivaldi «Gadalaiki» un Riharda Štrausa mūzika.

Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāla noslēgumā 7. janvārī jau tradicionāli baudīsim pārlaicīgās «Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumus» balsu virtuozu – Latvijas Radio kora izpildījumā. Koncerta programmā - izcilā krievu komponista Georgija Sviridova skaņdarbi, diriģenta Sigvarda Kļavas lasījumā.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

Uz augšu