Trešdienas rītā autoceļi daudzviet ir sniegoti un apledo

FOTO: AFP/ScanPix

Šorīt daudzviet sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VAS «Latvijas Valsts ceļi».

Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 166 VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» ziemas dienesta tehnikas vienības.

Patlaban braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem ir apgrūtināti Ainažu šosejas (A1) posmā no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Siguldas šosejas (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei un no Raunas pagrieziena līdz Veclaicenei, kā arī Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam un no Stalbes līdz Valkai.

Tāpat ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem ir jārēķinās uz Rīgas apvedceļa (A4) posmā no Baltezera līdz Saulkalnei, uz Daugavpils šosejas (A6) no Rīgas līdz Ogrei un no Pļaviņām līdz Nīcgalei, uz Liepājas šosejas (A9) posmā no Anneniekiem līdz Liepājai, uz Ventspils šosejas (A10) no Usmas līdz Ventspilij, kā arī Jēkabpils -Terehova šosejas (A12) posmā no Jēkabpils līdz Rēzeknei un šosejas Grebņeva - Medumi (A13) posmā no Grebņevas līdz Rēzeknei.

Uz reģionālajiem autoceļiem sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir visā valsts teritorijā, izņemot Daugavpils un Talsu apkārtnē.

Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām, atgādina «Latvijas Valsts ceļi». Autovadītāji tiek aicināti būt īpaši uzmanīgi, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu