T, 29.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ziemas noskaņa mūzikā un dziesmās

TVNET
Ziemas noskaņa mūzikā un dziesmās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

«Laba slava sniedziņam!» - tā orķestris «Rīga» aicina mazos klausītājus uz koncertu un sarunu par mūziku 6. decembrī kinoteātrī «Splendid Palace». Tā būs otrā tikšanās reize koncertciklā «Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!», kuru vadīs Daumants Kalniņš, stāstot par ziemas priekiem, sniegu un apslēptiem sniega brīnumiem. Koncertā kopā ar Orķestri «Rīga» un diriģentu Valdi Butānu uzstāsies īpašie viesi – dziedātāja Rūta Dūduma un meiteņu popgrupa «Nando».

Šī saruna par mūziku solās būt brīnumiem pilna. Mazajiem klausītājiem būs iespēja uzzināt arī vairāk par to, kas tad īsti ir sniegs, kā tas veidojas un kā patiesībā izskatās mazās kristāla zvaigznītes jeb sniegpārsliņas. Iespējams, ka sarunas laikā sniegu varēs ne tikai redzēt, bet arī saklausīt!

Komponista Arvīda Žilinska dziesmas ar Dzidras Rinkules-Zemzares vārdiem «Laba slava sniedziņam» un «Svētki Ledus pilī» dziedās meiteņu popgrupa «Nando». Rūta Dūduma un Daumants Kalniņš atskaņos Valta Pūces dziesmas «Ziemas pasta balodis» un «Klusa un svēta nakts», kā arī atsauks atmiņā vairākas visiem labi zināmas Ziemassvētku melodijas.

Orķestris «Rīga» gatavojas sarunu par mūziku un sniegu papildināt ar skaņdarbiem par saldējumu un Saldumu feju, par Ziemeļbriedi Rūdolfu un jautriem braucieniem pa sniegotiem laukiem kamanās - par to mūziku sacerējuši komponisti Pēteris Čaikovskis, Līrojs Andersons, Džonijs Marks, Hovards Džonsons un Sergejs Prokofjevs.

Turpinoties koncertciklam «Nāc, ieklausies Orķestrī Rīga!», jau 2018. gada 24. janvārī iepazīstināsim mazos klausītājus ar dārgmetāliem orķestrī. Pēdējā koncertā 28. februārī noskaidrosim, kas ir kopīgs sportistam un mūziķim un cik nozīmīga ir sporta tēma mūzikā un vai sports var iztikt bez mūzikas.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu