LDDK no nākamā ekonomikas ministra sagaida uzņēmējdarbības vides konkurētspējas uzlabošanu

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) no nākamā ekonomikas ministra sagaida uzņēmējdarbības vides konkurētspējas uzlabošanu, sacīja LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

LDDK ieskatā prioritāte ir uzņēmējdarbības vides uzlabošana. «Esam parakstījuši vienošanos ar valdību, kurā mums ir kopīgs redzējums, kā uzlabot uzņēmējdarbības vidi. Latvija Pasaules bankas reitingā ir pakāpusies līdz 14.vietai, mūsu plāns ir sasniegt 13. Vēlamies, lai tiktu uzlabots arī valsts kredītreitings. Tāpat nepieciešams izstrādāt rīcības plānu konkurētspējas uzlabošanai,» sacīja Gavrilovs, piebilstot, ka tuvākajā laikā šis jautājums jāskata Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Tāpat LDDK sagaida konstruktīvu dialogu ar uzņēmēju organizācijām, lai sasniegtu ekonomisko izaugsmi, investīciju klimata uzlabošanos. Būtiska arī politiskā stabilitāte.

Gavrilovs atturējās komentēt iespējamās kandidatūras uz ekonomikas ministra amatu. Pēc viņa teiktā, lai to darītu, nepieciešams tikties ar katru no ekonomikas ministra amata pretendentiem, vērtējot viņu redzējumu par turpmāko darbu un prioritātēm.

Kā ziņots, ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Ašeradens šonedēļ izlēmis pamest ministra amatu un pieņemt Saeimas deputāta mandātu, lai vadītu «Vienotības» Saeimas frakciju. Partijas biedriem Ašeradens piedāvājis savu kandidatūru šim amatam, kas arī tikusi atbalstīta. Jautājums formāli tikšot atrisināts nākamo nedēļu laikā, «Vienotībai» piedāvājot arī jaunu ekonomikas ministra kandidātu. Jautājums par «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītāju ir aktuāls, jo pašlaik to vada Solvita Āboltiņa, kurā plāno nolikt parlamentārietes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka kā potenciālie ekonomikas ministra amata kandidāti tiek minēti Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka.

LDDK ir dibināta 1993.gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli-ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 112 nozaru līderus - uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 64 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.

Uz augšu